PS5 będzie trudniej dostępne. Wyprodukują mniej, niż chcieli

Kupno PS5 może być jeszcze trudniejsze. Okazuje się, że Sony nie zdoła wykonać w stu procentach swojego planu produkcyjnego i wyda na rynek mniej urządzeń, niż zakładano.

PS5 ma kolejny problem?
PS5 ma kolejny problem?
Źródło zdjęć: © Unsplash.com

13.11.2021 10:36

PS5 będzie trudniej dostępne. Jak donoszą dziennikarze serwisu The Verge, Sony już zmniejszyło plan produkcyjny na okres od kwietnia 2021 do marca 2022. Początkowo planowano wypuścić w tym okresie na rynek 16 milionów urządzeń. Obecnie plan ten wynosi już tylko 15 milionów.

Można rzec, że fabryki powoli przestają wyrabiać. Sony przewidywało, że w tym roku fiskalnym sprzeda 14,8 miliona konsol. Oczywiście plan produkcyjny przekracza planowaną liczbę sprzedanych egzemplarzy, ale o niezbyt dużo. Jeśli w ciągu najbliższych miesięcy pojawią się kolejne utrudnienia z produkcją, konsol może być mniej, co grozi niezaspokojeniem popytu w skali światowej.

Problemy z dostępnością PS5

W kolejnym roku fiskalnym, który zacznie się w kwietniu 2022, Japończycy chcą sprzedać 22,6 miliona sztuk PS5. Wykonanie tego celu może okazać się naprawdę trudnym zadaniem, ponieważ nadwyżki produkcyjne z bieżącego roku będą niewielkie.

Świat stanął na głowie i póki co nie spieszy mu się do powrotu do klasycznego układu. Utrudniona logistyka i braki w półprzewodnikach paraliżują pracę wielu zakładów produkcyjnych. Problemem nie jest nawet wzrost cen produkcji, a fizyczny brak materiałów niezbędnych do wytworzenia produktów gotowych.

Jeśli dodać do tego nawracające problemy z chorowaniem pracowników na COVID-19, nietrudno dojść do wniosku, że kryzys w branży produkcyjnej jest poważny. I przekłada się na życie nas wszystkich. Musimy chyba pogodzić się z brakami w asortymencie i szybującymi cenami elektroniki.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
ps5sonyprodukcja
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.