PS5 będzie trudniej dostępne. Wyprodukują mniej, niż chcieli

PS5 będzie trudniej dostępne. Wyprodukują mniej, niż chcieli

PS5 ma kolejny problem?
PS5 ma kolejny problem?
Źródło zdjęć: © Unsplash.com
13.11.2021 10:36

Kupno PS5 może być jeszcze trudniejsze. Okazuje się, że Sony nie zdoła wykonać w stu procentach swojego planu produkcyjnego i wyda na rynek mniej urządzeń, niż zakładano.

PS5 będzie trudniej dostępne. Jak donoszą dziennikarze serwisu The Verge, Sony już zmniejszyło plan produkcyjny na okres od kwietnia 2021 do marca 2022. Początkowo planowano wypuścić w tym okresie na rynek 16 milionów urządzeń. Obecnie plan ten wynosi już tylko 15 milionów.

Można rzec, że fabryki powoli przestają wyrabiać. Sony przewidywało, że w tym roku fiskalnym sprzeda 14,8 miliona konsol. Oczywiście plan produkcyjny przekracza planowaną liczbę sprzedanych egzemplarzy, ale o niezbyt dużo. Jeśli w ciągu najbliższych miesięcy pojawią się kolejne utrudnienia z produkcją, konsol może być mniej, co grozi niezaspokojeniem popytu w skali światowej.

Problemy z dostępnością PS5

W kolejnym roku fiskalnym, który zacznie się w kwietniu 2022, Japończycy chcą sprzedać 22,6 miliona sztuk PS5. Wykonanie tego celu może okazać się naprawdę trudnym zadaniem, ponieważ nadwyżki produkcyjne z bieżącego roku będą niewielkie.

Świat stanął na głowie i póki co nie spieszy mu się do powrotu do klasycznego układu. Utrudniona logistyka i braki w półprzewodnikach paraliżują pracę wielu zakładów produkcyjnych. Problemem nie jest nawet wzrost cen produkcji, a fizyczny brak materiałów niezbędnych do wytworzenia produktów gotowych.

Jeśli dodać do tego nawracające problemy z chorowaniem pracowników na COVID-19, nietrudno dojść do wniosku, że kryzys w branży produkcyjnej jest poważny. I przekłada się na życie nas wszystkich. Musimy chyba pogodzić się z brakami w asortymencie i szybującymi cenami elektroniki.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)