PS4 Neo pojawi się jeszcze w 2016. Czy będzie miało szansę w starciu z Xbox Scorpio?

PS4 Neo pojawi się jeszcze w 2016. Czy będzie miało szansę w starciu z Xbox Scorpio?

PS4 Neo pojawi się jeszcze w 2016. Czy będzie miało szansę w starciu z Xbox Scorpio?
Oskar Śniegowski
19.06.2016 19:07, aktualizacja: 21.06.2016 09:22

Rok to w świecie techniki ogromny postęp. Czy Sony ugnie się pod presją Microsoftu i przebuduje nową konsolę?

Kolejny raport potwierdza, że nowa konsola Sony pojawi się przed końcem bieżącego roku. PlayStation Neo przygotowywane jest do premiery w 2016 i tego terminu ma dotrzymać. Takie informacje miało potwierdzić jednemu z publicystów Eurogamera kilka niezależnych od siebie źródeł.

Jeśli konsola rzeczywiście musi pojawić się na rynku w tym roku, to Sony ma jeszcze trzy duże okazje do jej prezentacji, kolejno: Gamescom (17-21 sierpnia), Tokyo Game Show (15-18 września) i Paris Game Week (27-31 października). Jestem wręcz przekonany, że sprzedaż, podobnie do PS4, rozpocznie się w okresie przedświątecznym, więc wydaje mi się, że o konsoli usłyszymy na Gamescomie. Te trzy miesiące od września do grudnia pozwolą odpowiednio rozkręcić marketing Neo. Jest jeszcze jedna, acz mało prawdopodobna, opcja. Sony może zorganizować PlayStation Meeting 2016, czyli własną zamkniętą imprezę, która zaprezentuje sprzęt i tworzone na niego tytuły. Tak, jak zrobiono to z PS4.

Zapowiadają się najbardziej ciekawe miesiące w gamingu od, od... Nie wiem od kiedy. Chyba od zapowiedzi PS3 i Xboksa 360, kiedy to konsole ostatni raz były w dniu premiery mocniejsze od komputerów osobistych. I ciekawe jak wypadnie Sony. Wszystkie przecieki mówią o wydajności około 4,5 TFLOPSów, a wiemy z własnych źródeł, że są to informacje prawdziwe. Co zatem ze Scorpio i jego 6 TFLOPSami? Czyżby miało dość do przetasowania i teraz to Microsoft mógłby dumnie wykorzystywać slogan "najmocniejszej konsoli na rynku"? Jedno jest pewno. Będzie się działo.

[Źródło: Gamespot]

Oskar Śniegowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)