Zmien skórke
Logo Polygamii

Przychody Apex Legends drastycznie spadają drugi miesiąc z rzędu

Gra stosunkowo szybko wypadła z top 10 zarabiających tytułów.

SuperData opublikowało raport, w którym jasno widać, że popularność Apex Legends nieprzerwanie spada. W lutym konkuret Fortnite’a poradził sobie świetnie, zaskakując wszystkich skalą swojej popularności, ale już w kwietniu zarobił „tylko” 24 miliony dolarów, czyli niewiele ponad ćwierć tego, co w miesiącu premierowym. Wtedy ta kwota wynosiła w końcu 92 miliony…

Dla porównania Fortnite nie ma tego problemu, a wręcz przeciwnie – w pierwszych miesiącach po premierze tytuł nie tyle utrzymywał świetne wyniki, co wręcz zarabiał coraz więcej. Regularnie plasuje się w top 10 najlepiej zarabiających gier w rankingach SuperData. Również w zeszłym miesiącu uplasował się na piątym miejscu na PC i drugim na konsolach.

Apex Legends już nawet tego o sobie powiedzieć nie może, bo wypadł z topki na wszystkich platformach. Może to wynikać z faktu, że jednak aktualizacje u konkurencji wchodzą o wiele szybciej – ale wiemy, że dzieje się to kosztem nieprzerwanego crunchu w Epic Games. Respawn Entertainment jednym ze swoich priorytetów uczynił walkę z oszustami, rozdając bany na prawo i lewo , co na pewno poprawia jakość rozgrywki, ale to chyba za mało, żeby zatrzymać graczy. Nie pomogło też to, że pierwszy sezon nie spotkał się z jakimś wielkim entuzjazmem. Nie mówiąc o tym, że przydałoby się wreszcie wprowadzić jakąś nową mapę.

Tatiana Kowalczyk

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rorkdcr
Użytkownik

ile LAT zajęło fortnite dotarcie do tej hegemonii?

Ano właśnie

TheMisterA
Użytkownik

EA wydało APexa w panice, bo trzeba było coś wydać w ostatnim kwartale ich roku finansowego. Udało się, ale Respawn nie miał za dużo czasu na przygotowanie solidnej roadmapy dla rozwoju. Mamy przecież jedną, średnio dużą mapkę – a konkurencja jest porządna.

Popularne wpisy

Popularne Gry