Profesjonalny turniej Apex Legends z pulą nagród wynoszącą trzy miliony dolarów

Profesjonalny turniej Apex Legends z pulą nagród wynoszącą trzy miliony dolarów

Profesjonalny turniej Apex Legends z pulą nagród wynoszącą trzy miliony dolarów
Bartosz Witoszka
19.12.2019 16:00

Apex Legends Global Series wystartuje już w styczniu.

Trzeba przyznać, że “Legendy Apeksu” od razu narzucił szybkie tempo, a doniesienia o wysokiej oglądalności tytułu na Twitchu oraz pierwszy raporty dotyczące zarobków tej darmowej przecież gry napawały dużym optymizmem. Wielu wieszczyło pokonanie Fortnite’a, ale ostatecznie Apex znalazł swoją własną niszę, a battle royale przynosi stałe zyski Zampelli i spółce.

Apex Legends – Global Series Trailer

Kolejnym krokiem rozwoju jest Apex Legends Global Series, czyli seria turniejów esportowych. Respawn Entertainment idzie w ślady Blizzarda, Epic Games czy PUBG Corp i zapowiada swoje własne turnieje esportowe w Apex Legends i to w niecały rok od premiery gry. Pula nagród w tych rozgrywkach to około trzy miliony dolarów, a pierwszy turniej ma ruszyć już 25 stycznia. Electronic Arts ma w planach łącznie dwanaście tego typu wydarzeń podzielonych na kilka faz.

W turniejach online stanowiących podstawę Apex Legends Global Series, mogą wziąć udział gracze z całego świata, a dopiero potem zostaną rozegrane zawody o randze Premier, Challanger i Major, które stanowić będą swoistą przepustkę do innych tego typu imprez. Apex Legends Global Series Championship wyłoni trzech najlepszych zawodników.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)