Przekrój wyjaśnia działanie pistoletu do Pegasusa

Dzisiejszy numer Przekroju zawiera w sobie konsolowy akcent. W rubryce, w której redakcja odpowiada na dziwne pytania czytelników wyjaśniono tym razem m.in. na jakiej zasadzie działa pistolet do Pegasusa.

Przekrój wyjaśnia działanie pistoletu do Pegasusa
marcindmjqtx

13.04.2010 | aktual.: 13.01.2016 15:54

Okazuje się, że kiedy przyciskaliśmy spust, coś działo się z naszym telewizorem - w tym momencie cały obraz robił się czarny za wyjątkiem właściwego celu. Jeśli mierzyliśmy w dobre miejsce, ukryta w pistolecie fotokomórka rejestrowała światło i konsola zaliczała trafienie. Cała operacja rozgrywała się w ułamku sekundy, choć co sprytniejsi podobno wyczuli w czym rzecz i nabijali niesamowite wyniki celując w... żarówkę. Wszystko to tłumaczy także, dlaczego pistolet nie zadziała jeśli będziemy grać na ekranie LCD, plazmowym lub rzutniku, gdyż emitują one po prostu za mało światła. Przyznam, że do tej pory było dla mnie zagadką jak działało to ustrojstwo, a w czasach świetności Pegasusa wydawało się, że to niemal kosmiczna technologia.

Więcej o fenomenie tej konsoli w Polsce możecie przeczytać w Opowieściach z krypty.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościpolskaciekawostki
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.