Przekopałam Kickstartera i znalazłam takie oto gry planszowe

Przekopałam Kickstartera i znalazłam takie oto gry planszowe

Przekopałam Kickstartera i znalazłam takie oto gry planszowe
Joanna Pamięta - Borkowska
22.01.2019 16:31, aktualizacja: 25.01.2019 13:47

A do nich jeszcze tylko świece i herbata.

Zamiast jednego artykułu o kolejnej grze na licencji znanego uniwersum, ale z mechaniką żywcem skopiowaną z Talismana bądź Dungeoneera, postanowiłam zebrać w jednym miejscu kilka interesujących kampanii. Wybrałam te, które jeszcze nie zostały wydane, czyli jest czas, by je wesprzeć, ale z drugiej strony już zebrały odpowiednią sumę. Celowałam też w nowe tytuły, a nie kolejne edycje czy dodatki do znanych gier (poza jednym wyjątkiem). Co ma nam dziś do zaoferowania Kickstarter?

Shadow Tactics - the Board Game - na licencji tytułu stworzonego przez Mimimi Games (recenzję Bartka znajdziecie tutaj), to taktyczna gra szpiegowska, w którą będzie mogło zagrać od 2 do 6 graczy. Wcielimy się w grupę ninja, zaś jedno z nas przejmie rolę Daimyo, dysponującego przeważającymi siłami. Gra rozpisana jest na misje zebrane w ramach jednej kampanii. Rozgrywka przypomina Descenta albo rewelacyjne Star Wars: Imperium Atakuje.

Obraz

Onimaru - pozostańmy jeszcze w Japonii. Onimaru to gra kooperacyjna o prostej mechanice - sprzymierzamy się z innymi graczami w walce przeciwko potężnym demonom. Zwraca jednak uwaga ciekawa szata graficzna (zwłaszcza kompaktowe karty postaci, do których można podczepiać karty i żetony, a nie kłaść obok albo trzymać w dłoni) oraz szerokie możliwości rozwijania bohaterów - uniki, specjalne umiejętności i ataki oparte na współczynniku zwanym Furia.

Obraz

Suburbia Collector's Edition - to tak naprawdę nowa edycja bardzo popularnej gry z 2012 roku (na BoardGameGeek.com zajmuje dość wysoką pozycję). Została jednak udoskonalona, zarówno pod względem mechaniki jak i oprawy, dodano do niej również wygodne pudełka na żetony i karty (których jest całe mnóstwo). Suburbia to strategia ekonomiczna, polegająca ona na budowie i rozwoju miasta, zwiększaniu jego populacji i przychodu.

Obraz

Rival Restaurants - nie macie Overcooked? Ok, Rival Restaurants nie jest może planszową adaptacją gry, którą tak zachwycają się Krzysiek i Adam, ale też jest o przygotowywaniu jedzenia. I prowadzeniu restauracji. Nastawiona na bezkrwawą, ale wcale przez to nie mniej okrutną rywalizację (zawiera karty akcji, które umożliwiają kradzież składników, przepisów i nasyłanie na rywala hord kosmitów). Gra jest niepozbawiona humoru, a szata graficzna jest bajecznie kolorowa.

Rival Restaurants "How To Play" Instructional Video

A co słychać na naszym polskim podwórku? Co mają w swojej ofercie Rebel, Egmont i inne wydawnictwa? O zapowiedziach niebawem.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)