Zmien skórke
Logo Polygamii

Promocja Death Stranding rusza pełną parą

Sony nie zamierza stracić zainwestowanych pieniędzy.

Cztery lata temu, po szeroko komentowanym konflikcie z Konami, Hideo Kojima opuścił szeregi japońskiego developera i wydawcy. Założył własne, niezależne studio Kojima Productions.

Chciałoby się pomyśleć – zaledwie cztery lata temu. Z jakiegoś powodu trudno się opędzić od wrażenia, że trwało to znacznie dłużej. Tak czy inaczej – krótko później do zabawy dołączyło się Sony, ogłaszając nawiązanie współpracy z Kojima Productions. Pierwsza gra studia stała się  tytułem na wyłączność PS4.

Death Stranding zostało oficjalnie zapowiedziane nieco ponad pół roku później – na E3 w 2016 roku. Gra przez długi czas prezentowana była w bardzo kojimowym stylu – za pomocą fabularyzowanych przerywników filmowych. Dużo było w tym wszystkim tajemniczości, dziwacznego klimatu, znanych aktorów. Niewiele – samej rozgrywki.

Pokazywać grę w akcji zaczęto dopiero w tym roku, nieco przygaszając entuzjazm niektórych (mój na pewno). Gra na prezentowanych materiałach wydawała się dość monotonną produkcją o chodzenia z miejsca na miejsce w pustym, sterylnym świecie.

Są też tacy, którzy dopatrują się w tym wszystkim kolejnego sprytnego zabiegu Kojimy. Spodziewają się, że twórca ma w rękawie kolejne, charakterystyczne dla siebie niespodzianki. Jedną z nich miałoby więc być to, że Death Stranding okaże się dobrą grą.

O tym, jak będzie faktycznie, przekonamy się za miesiąc. Death Stranding trafia do sprzedaży 8 listopada. Machina promocyjna Sony rusza z pełną parą, w efekcie czego spoty takie jak powyższy (rzecz jasna w skróconej wersji) trafią do telewizji i kin.

Czy dobry marketing i uznany twórca wystarczą, by gra odniosła sukces? Jeżeli nie okaże się czymś więcej niż wynika z prezentowanych materiałów, to może być ciężko.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gseed
Użytkownik

> Death Stranding zostało oficjalnie zapowiedziane nieco ponad pół roku później – na E3 w 106 roku Ale 106 rok naszej ery? 🙂 > Spodziewają się, że twórca ma w rękawie kolejne, charakterystyczne dla siebie niespodzianki. Jedną z nich miałoby więc być to, że Death Stranding okaże się dobrą grą. Po MGSV ciężko mi się spodziewać dobrej gry. Nie żeby V była złą grą. Ona miała przynajmniej świetny gameplay, który wynagradzał kiepsko poprowadzoną fabułę i okropną powtarzalność misji. Ale przynajmniej wiedzieliśmy już przed premiera V, że gameplay będzie na wysokim poziomie – dostaliśmy wcześniej demo pod postacią Ground Zeroes. W… Czytaj więcej »

Popularne wpisy

Popularne Gry