Zmien skórke
Logo Polygamii

Producent samochodów Humvee pozywa Activision o brak licencji na swoje pojazdy

Ponoć seria swój sukces zawdzięcza właśnie im.

Humvee, czyli potoczna nazwa samochodu HMMWV, co rozwija się w high-mobility multipurpose vehicle (wielozadaniowy pojazd kołowy o wysokiej mobilności), to jeden z najbardziej rozpoznawalnych sprzętów wojskowych na świecie. Produkowany od 1984 roku, brał udział w największych konfliktach zbrojnych końcówki XX i początku XXI wieku. Obecnie jest na wyposażeniu sił zbrojnych nie tylko Stanów Zjednoczonych, ale wielu innych krajów, w tym Polski.

Call of Duty też jest kojarzone, a seria walczy z GTA o pozycję trzeciej najlepiej sprzedającej się franczyzy na świecie. I oczywiście ma Humvee. Okazuje się jednak, że Activision nie ma licencji na jego wykorzystanie. A przynajmniej tak twierdzi producent samochodu, AM General, w pozwie jaki wystosował przeciw wydawcy.

Według powoda seria osiągnęła taki sukces przez ludzi utwierdzonych w przekonaniu, że kupują licencjonowany produkt, bądź że AM General jest powiązane z robieniem tych gier. Zresztą nie dotyczy to tylko gier wideo, bo przecież Call of Duty to również wszelkiej maści zabawki, wśród których są i Humvee.

Ponoć obie firmy próbowały osiągnąć porozumienie przez ostatni rok, ale ponieważ się to nie udało, sprawa została skierowana do sądu. Czego domaga się AM General? Tego co zawsze – zadośćuczynienia, udziału w zyskach i oświadczenia, że Activision wykorzystało Humvee bez licencji. Co robi Activision? To co zawsze – nie komentuje sprawy.

Dosyć ciekawa sytuacja, bo z jednej strony nie chce się wierzyć, że taki gigant jak wydawca Call of Duty zapomniał zadbać o licencje na wykorzystanie czegokolwiek w swoich grach. Z drugiej natomiast równie niewiarygodne wydaje się, że producent HMMWV chce coś zyskać na premierze WW2, bo choć gra sprzedaje się bardzo dobrze, to tego typu motywacja byłaby zrozumiała przy premierze kolejnego Modern Warfare albo Ghosts.

Bartosz Stodolny

Więcej na temat:

14
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
12 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Redemptor
Użytkownik

Żałosne żydowskie wojenki. Gdyby Rosjanie wołali licencje od każdego filmu czy gry gdzie był wykorzystany AK47 to nie musieliby już zawracać sobie tyłka się ze sprzedażą gazu.

Redemptor
Użytkownik

To jest część otaczającej nas rzeczywistości więc nie kumam tego pieprzenia z licencjami. To te firmy powinny płacić ludziom za to, że w ten, a nie inny sposób “upiększają” nam świat. Ja często nie chce oglądać ich produktów. a niestety jestem ich widokiem molestowany non stop.

Finear
Użytkownik

>żydowskie

? cos mnie omineło

focka01
Użytkownik

Nie słyszałeś, że za wszystkim stoją Żydzi?

Redemptor
Użytkownik

skoro zadajesz tak prozaiczne pytanie to widać, że cały czas wiele Cię omija. Nie wiem czy to ignorancja czy gwałt na demokratycznej wolności w postaci polit poprawności, wszak największym zadaniem diabła, jest przekonanie wszystkich innych, że piekło nie istnieje ;).

Aimagylop
Użytkownik

Diabeł też jest żydem?

marloon87
Użytkownik

Ojciec Tadeusz?

#banHim

Redemptor
Użytkownik

Zbyt mocne generalizowanie, bo wśród ludzi wyznających judaizm jest mnóstwo normalnych i dobrych ludzi, ale są też kasty, potężne rodziny, które od setek lat utrzymują status quo trzęsąc i manipulując światem. Nic bez nich się nie odbywa, trudno aby tak było skoro kontroluje się korzenie wszelakich gałęzi przemysłu i trzyma ręce na finansach światowych. W zasadzie trudno określać, czy są to jeszcze Żydzi, bo nie wiem czy wyznają wiarę judaistyczną, ale napewno mają żydowskie korzenie. To głównie o nich mowa gdy mówi się w negatywach o Żydach w kontekście ruchów geopolitycznych na świecie. Rozpętujących wszelakie konflikty i wojny od setek… Czytaj więcej »

Redemptor
Użytkownik

Co do samych ludzi wyznających judaizm z niższych warstw, więcej na ten temat miały do powiedzenia pokolenia naszych dziadków czy dziadów (mówię o polakach), którzy często zmagali się z wyzyskiem wysiedlonego ze wschodu i obdarowanego kosztem polaków przywilejami i majątkami przez Carat (stąd te słynne majątki i własności na terenie Polski). Carat, który później zresztą został obalony również za pośrednictwem Żydów za pieniądze Londyńskiego City. Nastały czasy marksistowskiego eksperymentu na żywym organizmie, zapoczątkowanej bolszewią, a później “złotego” marksizmu, gdzie wytrzebiono 60 mln tylko samych Rosjan, a gdzie gorliwymi zwolennikami owego ustrojowego terroru byli w znaczymy stopniu kto?. …

Redemptor
Użytkownik

Zresztą, abstraxując od historii to cały czas się dzieje. Jesteśmy świadkami postępującego planu i się tylko przyglądamy. Warto wiedzieć co dzieje się na świecie. W kontekście historii i tego co dopiero w świetle obywatelskiego stuporu europejczyków niechybnie nadejdzie. Temat rzeka.

Redemptor
Użytkownik

Nic nie jest takie jakie się nam wpaja. Stąd linijka o diable. Równie dobrze mógłbym napisać, że deprecjonowaniem prawd okrzykując je mianem teorii spiskowych zajmują się Ci co owe spiski tworzą, bo nie ma lepszego sposobu na zatuszowanie prawd wśród ignorantów zniżając je do poziomu bajek i żartów.

ps. zabawna rzecz . Przez prawidłowo zapisane słowo “abstraxując” automat nie przyjmował mi posta hahah.

Aimagylop
Użytkownik

Czyli reasumując spór Humvee vs Activision, określony mianem żydowskich wojenek. to działania rodzin manipulujących światem, rodzin które być może wyznają judaizm być może nie, w celu realizacji postępującego planu? No dobra, co jest celem postępującego planu? Która ze stron jest kastą? Humvee czy Activision? Czy to starcie dwóch kast manipulujących światem?

Redemptor
Użytkownik

Nie, nie. Nie zapędzajmy się( chociaż sam się tego nie wystrzegłem w tym temacie) haha. To co napisałem to ogólny lecz mocno cząstkowy zarys i nie należy tego podciągać pod wojenki kleszczy. Jednak trzeba być lekko naiwnym aby nie domyślać się, że kontrakty z rządem dla USarmy mają “wybrańcy” i obarczone są pewną siatką powiązań. Nie wiem jak Acti, ale GM General jest już raczej kontrolowane przez odpowiednie gremia, bo w grę wchodzą duże pieniądze płynące od podatnika i wpływy. Same kwestie wysuwanych metodycznie pozwów dają sporo do myślenia wszak owy mechanizm tego typu pozwów sądowych o naruszenia wszelakich patentów… Czytaj więcej »

fr000nc
Użytkownik

Ok, ale brakuje mi jednak odpowiedzi na jedno zasadnicze pytanie. Gdzie są w tym wszystkim reptilianie?