Primum non nocere

Primum non nocere

Primum non nocere
Vadiv91
21.12.2016 12:06

"Above all - do no harm" - przede wszystkim, nie szkodzić - taką frazę możemy znaleźć wypisaną krwią na podłodze u wejścia do Pawilonu Medycznego miasta Rapture. Autorem tego wpisu z pewnością był jeden z pacjentów niejakiego doktora Steinmana - chirurga operującego w Pawilonie.

Steinman podniecony możliwościami, jakie daje Adam, zatracił się w swojej pasji do przebudowywania ludzkiego ciała, z czasem, niczym Picasso, sięgając po nietypowe środki wyrazu.

Nie tylko Steinmanowi należy przypomnieć główną mantrę lekarza. Wszyscy tubylcy, jakich spotkamy na swojej drodze będą chcieli nas skrzywdzić kluczem, rurą lub rewolwerem. Nie pozostaje nam nic innego, jak zaadoptować się do tych splamionych krwią warunków.

W drugiej części mojego wideo-poradnika do gry Bioshock w wersji zremasterowanej zabieram was do etapu uważanego za jeden z najlepszych w całej grze.

Trudno się z tym nie zgodzić. Pawilon Medyczny wieje po prostu grozą - krematorium, zakład dentystyczny, klinika operacji plastycznych. Wszystko to zbroczone krwią, do tego jeszcze słabe oświetlenie, czasem gasnące i jęki utrapionych rezydentów.

Ciężko o lepsze warunki do rozpoczęcia podróży po podwodnej utopii.

Zapraszam zatem na film:

Bioshock Remastered - PORADNIK - Pawilon Medyczny

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)