Premiera Xbox One opóźniona w ośmiu krajach

Premiera Xbox One opóźniona w ośmiu krajach
14.08.2013 19:33
Premiera Xbox One opóźniona w ośmiu krajach
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Pamiętacie, gdy pisaliśmy, że tegoroczna premiera Xbox One nie obejmie 21 regionów świata, a tylko 13? Microsoft właśnie oficjalnie potwierdził tę informację.

W lipcu, jako pierwsi na świecie pisaliśmy, że z pierwotnej listy rynków, na których nowa konsola Microsoftu wyląduje w tym roku zniknęło 8 krajów - m.in Rosja. Firma poinformowała właśnie, że tegoroczna premiera została odwołana także w Belgii, Danii, Finalndii, Holandii, Norwegii, Szwecji i Szwajcarii. Te kraje mogą spodziewać się jej na początku przyszłego roku.

Na stronie news.xbox.com nie znajdziemy szczegółów takiej decyzji. Jedynie ogólniki, mówiące o tym, że czynników wpływających na datę premiery jest wiele i są one różne dla każdego z krajów. My pisaliśmy o zmianach organizacyjnych wewnątrz firmy po odejściu Dona Matricka i ciągnące się za Xbox One konsekwencje zmiany podstawowych założeń projektu konsoli.

Co z Polską? Ta nie pojawia się w komunikacie Microsoftu, co każe niestety przypuszczać, że na początek przyszłego roku się nie załapiemy. Czy to oznacza, że Xbox One trafi do polskich sklepów w czerwcu 2014? Tak wynika z naszych informacji.

Maciej Kowalik

326958531461208106
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)