Premiera nowej Zeldy została opóźniona. Nintendo chciało dopracować grę

Nintendo intencjonalnie opóźniło premierę The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, by mieć gwarancję, że gra jest w 100 proc. dopracowana. Tym samym nowa Zelda trafiła na rynek nieco później, a wyniki sprzedażowe pokazują, że warto było "dopieścić" ten tytuł.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

23.05.2023 10:02

Chyba wszyscy gracze – niezależnie od "przynależności" platformowej – zgodzą się, że absolutnym priorytetem i standardem powinna być umiejętna finalizacja projektu przez deweloperów. Z tym bywa różnie, gdyż istnieją takie gry, które w dniu premiery pozostawiają niedosyt.

Jeśli spojrzymy na wyniki sprzedażowe The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, to nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z potężną produkcją.

  • Nowa Zelda sprzedała się na całym świecie w ponad 10 milionach egzemplarzy w ciągu pierwszych trzech dni od premiery
  • Tym samym jest najszybciej sprzedającą się grą z serii The Legend of Zelda.
  • Jednocześnie jest najszybciej sprzedającą się grą na Nintendo Switch w Europie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Opóźnienie premiery było kluczem do sukcesu?

Okazuje się, że nowa Zelda była "gotowa" w 2022 r., jednak Nintendo postanowiło opóźnić premierę, by skupić się na ostatnich szlifach. Eiji Aonuma – producent serii The Legend of Zelda – wyjaśnia na łamach "The Washington Post", dlatego tak postąpiono.

Nowa Zelda miała wyjść w marcu 2022 r.

Wstępnie premiera nowej Zeldy miała nastąpić w marcu 2022 r., jednakże producent ogłosił, że w trosce o standardy trzeba poświęcić grze jeszcze więcej czasu. Wszystko wskazuje na to, że to był strzał w dziesiątkę, zwłaszcza że w tej produkcji mamy do czynienia z dość złożoną fizyką i nie jest tajemnicą, że konsola Nintendo Switch też ma swoje ograniczenia.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.