Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Prace nad Anthem 2.0 trwają. BioWare podaje szczegóły nadchodzących zmian

Strona głównaPrace nad Anthem 2.0 trwają. BioWare podaje szczegóły nadchodzących zmian
02.11.2020 11:57
AnthemAnthem
Anthem
bDoiyMWK

Nie jest tajemnicą, że Anthem nie należy do najlepszych produkcji kanadyjskiego studia BioWare. Jednak wygląda na to, że twórcy dokładają wszelkich starań, by uratować tytuł. Nadchodzące zmiany dotyczą m.in. systemu rozwoju i ekwipunku.

bDoiyMWd

Anthem zapowiadał się na solidną grę, ale niestety nie udało mu się zrobić dobrego pierwszego wrażenia. Niewiele wyszło z zapowiadanych wydarzeń czy dodatkowej zawartości, a BioWare musiał mocno przemyśleć, w którym kierunku (i czy w ogóle) rozwijać swój looter shooter. 

Efektem tego ma być nadchodzący Anthem 2.0 (nazywany też Anthem Next), czyli potężna aktualizacja, która ma znacząco zmienić rozgrywkę. Na swoim blogu studio poinformowało, że obecnie trwają prace nad zmianą systemu ekwipunku oraz rozwoju postaci. 

Nowe drzewka rozwoju i inne zmiany

Przede wszystkim jedną z najbardziej widocznych zmian będzie drzewko rozwoju dla każdego Javelina (pancerza). Wraz ze zdobywaniem kolejnych punktów umiejętności, będziemy mogli wykupować pasywne i aktywne umiejętności. Dodatkowo każdy z pancerzy otrzyma kilka specjalizacji, których wybór ma mocno wpłynąć na sposób gry. Jednak to nie koniec zmian, ponieważ każda specjalizacja ma otrzymać dodatkowe drzewka umiejętności. 

Anthem
Anthem

Oznacza to, że zebrany sprzęt będzie miał mniejsze znaczenie dla naszego stylu rozgrywki. Tym samym będziemy mieli większą kontrolę nad tym, jak chcemy grać i w którym kierunku powinna rozwijać się nasza postać. Przypominamy, że obecnie umiejętności i zdolności powiązane są z ekwipunkiem, więc jeśli mamy pecha - musimy męczyć się ze słabszymi przedmiotami, lub wykorzystując zdolności, które nie pasują do naszego stylu gry. 

bDoiyMWf

Ekwipunek wciąż ma wpływać na rozgrywkę, ale nie do tego stopnia, co do tej pory. Inskrypcje na broniach będą uzupełniać zdolności, które gracze wykupią w ramach rozwoju postaci, ale nasz styl gry nie będzie już zależny od losowo wypadających przedmiotów. 

Anthem
Anthem

Dodatkowo każdy z Javelinów otrzyma charakterystyczne dla siebie artefakty, np. wyrzutnię rakiet Łowcy. Jak zapewniają twórcy, te specjalnie przygotowane artefakty mają dodawać naszym postaciom potężnych pasywnych wzmocnień. Siła postaci będzie więc teraz zależeć zarówno od wybranych przez nas umiejętności, jak i dopasowanych do nich przedmiotów. 

Zapowiadane zmiany wyglądają na razie bardzo ciekawie, jednak nie wiadomo, kiedy Anthem 2.0 zadebiutuje. Na razie twórcy nie zdradzili nawet orientacyjnej daty, kiedy możemy spodziewać się aktualizacji. 

bDoiyMXb