Poważny błąd w Minecraft: Dungeons. Zawartość całego dysku może zostać usunięta przy próbie odinstalowania gry

Strona głównaPoważny błąd w Minecraft: Dungeons. Zawartość całego dysku może zostać usunięta przy próbie odinstalowania gry
28.05.2020 13:34
Poważny błąd w Minecraft: Dungeons. Zawartość całego dysku może zostać usunięta przy próbie odinstalowania gry
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka
bDYpWDYm

Wszystkiemu winna okazała się zmiana docelowego miejsca instalacji.

bDYpWDXF

Microsoft ewidentnie wiedział co robi, kupując Mojang i Minecrafta w 2014, bowiem do dziś tytuł i jego kolejne spin-offy przyciągają rzesze graczy i nie inaczej było w przypadku Minecrafta: Dungeons, który zadebiutował w zeszłym tygodniu na komputerach osobistych i konsolach. Więcej o samej grze przeczytacie w recenzji Kuby, ale okazuje się, że tytuł nie był wolny od błędów, a konkretnie jeden uprzykrza życie graczom, zwłaszcza tym, którzy w swoich komputerach mają dyski SSD.

Użytkownik Twittera o ksywce "Windows 98 Tech Support" odkrył, że przy próbie usunięcia gry może dojść do wyczyszczenia całego dysku. Wątek błyskawicznie podchwycili również gracze z Reddita, przez co wieść o błędzie trafiła już do deweloperów z Mojang. Ci z kolei już się z nim uporali i po wgraniu najnowszej aktualizacji można bezpiecznie usunąć grę ze swojego komputera.

bDYpWDXH

Jak zauważa Marcio Oliveira z Mojang, problemy pojawiały się w przypadku, kiedy gracze instalowali Dungeons w "niestandardowej lokalizacji", takie jak właśnie dysk SSD lub inny nośnik, który podczas procesu instalacji, nie został wykryty jako ten domyślny. Gra uznawała w takim przypadku, że wszystkie pliki znajdujące się na dysku są z nią w jakiś sposób powiązane i dlatego podczas usunięcia gry za pośrednictwem windowsowskiego "dodaj/usuń programy" kończyło się to wyczyszczeniem nośnika.

325312944907171804

Bartek Witoszka

bDYpWDYD