Nowa gra z serii Mafia powstaje na Unreal Engine 5. Tak sugerują przecieki

Nowa gra z serii Mafia powstaje na Unreal Engine 5. Tak sugerują przecieki

Mafia: Definitive Edition
Mafia: Definitive Edition
Źródło zdjęć: © Steam
06.05.2022 12:18, aktualizacja: 23.05.2022 13:23

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, to fani Mafii mogą mieć powody do zadowolenia. Prace nad kolejną grą rzekomo już trwają, a za projekt ma odpowiadać studio Hangar 13. Do takich informacji dotarł jeden z serwisów.

Czym byłaby branża gier, gdyby nie przecieki, zakulisowe informacje i wszelkiego rodzaju plotki. Taki już jest los cyfrowej rozrywki, a najnowsze doniesienia wpisują się w ten trend. Serwis Kotaku dotarł do interesujących informacji na temat kolejnej gry z cyklu Mafia.


Zanim przejdziemy do wspomnianych przecieków, warto nakreślić sytuację, jaka panuje w Hangar 13. Wewnętrzny komunikat wydany przez 2K Games (firma macierzysta dla Hangar 13) nie pozostawia złudzeń. Dotychczasowy szef studia i jednocześnie jego założyciel, Haden Blackman, odchodzi z firmy po siedmiu latach współpracy, by "realizować swoją pasję w innym przedsięwzięciu". Jego zespół był odpowiedzialny za grę Mafia 3 oraz Mafia: Definitive Edition. Przyczyny odejścia nie są znane.

Zmiany kadrowe są niezwykle istotne, biorąc pod uwagę najnowsze doniesienia. Serwis Kotaku, powołując się na własne źródła, poinformował, że studio Hangar 13 pracuje nad nową grą z serii Mafia. Projekt ma znajdować się we wczesnej fazie rozwoju. Jego kodowa nazwa to Nero. Gra ma być prequelem trylogii Mafii, a twórcy chcą wykorzystać Unreal Engine 5, tym samym porzucając swój autorski silnik (podobnie jak CD Projekt RED).


Aktualnie brakuje oficjalnych informacji na temat nowej odsłony Mafii. Z pewnością takie się pojawią, o ile rzeczywiście "jest coś na rzeczy".


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)