Ponad 100 gier powstaje już na PS VR2 - zapewnia Sony

Ponad 100 gier powstaje już na PS VR2 - zapewnia Sony

PS VR2
PS VR2
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
07.02.2023 07:29, aktualizacja: 08.02.2023 13:10

Taka informacja znalazła się w opublikowanym dopiero co dziale FAQ na oficjalnym blogu PlayStation.

Do premiery nowej wersji gogli VR do PlayStation pozostały już tylko nieco ponad 2 tygodnie. PS VR2 oficjalnie zadebiutuje na rynku 23 lutego. Ale czy będzie w co na tym grać? Sony zapewnia, że tak.

We wspomnianym dziale FAQ znalazła się informacja, według której na PS VR2 powstaje aktualnie ponad 100 gier. 30 z nich ma być dostępne w dniu premiery urządzenia - wśród nich Horizon Call of the Mountain oraz Resident Evil Village VR.

Z pewnością producent urządzenia będzie chciał w cyklu jego życia pobić wynik uzyskany w tej kwestii przez pierwsze PS VR. Na to urządzenie w ciągu sześciu lat jego obecności na rynku ukazało się ok. 600 gier.

Pozostaje jednak pytanie, czy za wysiłkami producenta i wydawcy pójdzie zainteresowanie graczy. A tutaj informacje są nie do końca optymistyczne. Jak tydzień temu donosił Bloomberg, Sony zmniejszyło przewidywania sprzedażowe PS VR2 o połowę po rozczarowujących wynikach zamówień przedpremierowych.

Według pierwotnych założeń firma chciała sprzedać dwa miliony urządzeń w pierwszym kwartale ich obecności na rynku. Teraz mówi o milionie, a do marca 2024 chce dostarczyć do sklepów 1,5 miliona egzemplarzy.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)