Poly Poleca: Action Squad wymaga nerwów ze stali

Poly Poleca: Action Squad wymaga nerwów ze stali

Door Kickers: Action Squad
Door Kickers: Action Squad
Źródło zdjęć: © Door Kickers: Action Squad
Marcin Hołowacz
13.03.2022 10:59, aktualizacja: 28.03.2022 15:28

Door Kickers: Action Squad to moim zdaniem wyjątkowo udana gra. Jest w miarę prosta, ale nie brakuje jej odrobiny głębi, która wystarczająco urozmaica rozgrywkę.

Naszym zadaniem jest przeprowadzenie skutecznej interwencji antyterrorystycznej. W związku z tym musimy się odpowiednio uzbroić, a następnie wparować do miejsca pełnego przestępców.

Napotkane na naszej drodze drzwi często będą zamknięte na cztery spusty, a wtedy niezbędne będzie ich wyważenie – kilka mocnych kopniaków i po sprawie. Kluczowy jest fakt, że nie wiemy co znajduje się po drugiej stronie. Może to być zarówno bezbronna kobieta czekająca na ratunek, jak i banda uzbrojonych przestępców.

Grając w Door Kickers: Action Squad musimy być gotowi na wszystko. Po wkroczeniu do nowego pomieszczenia trzeba szybko ocenić sytuację, a następnie podjąć się adekwatnych działań. Innymi słowy, nie strzelamy na oślep, bo wtedy możemy zabić zakładników. Powinniśmy unieszkodliwić terrorystów, a cywilów uratować. Jak to osiągnąć? Czasem pomoże nam w tym granat błyskowy, innym razem drzwi możemy wysadzić za pomocą niewielkiego ładunku wybuchowego. Jeżeli sufit akurat jest przeszklony, wtedy zyskamy opcję udania się na dach i błyskawicznego wskoczenia do pokoju, zyskując element zaskoczenia.

Action Squad interwencja przez szklany sufit
Action Squad interwencja przez szklany sufit © Door Kickers: Action Squad

Jeśli w trakcie rozgrywki zebraliśmy odpowiednią ilość punktów, będziemy mogli skorzystać nawet ze wsparcia snajpera, który szybko zdejmie terrorystów, pozostawiając niewinnych ludzi przy życiu. Wspomniane punkty można przeznaczać na różne rzeczy, takie jak apteczka lub odnowienie kamizelki kuloodpornej. Ma to być dodatkowa pomoc w trakcie wykonywanej misji.

Door Kickers: Action Squad ma sporo do zaoferowania

Tytuł zawiera całkiem sporo map. Gram w to od dawna i wciąż wszystkiego nie ukończyłem, a do tego są jeszcze specjalne tryby. Możemy włączyć inwazję zombie, żeby na mapie pojawiały się portale, z których będą wychodzić wspomniane zombiaki. Jest też swego rodzaju tryb nieskończonej rozgrywki, który polega na tym, że interweniujemy w wieżowcu. Po wyczyszczeniu piętra z terrorystów idziemy wyżej do kolejnego, które zostało wygenerowane losowo.

Action Squad interwencja przez drzwi
Action Squad interwencja przez drzwi © Door Kickers: Action Squad

Jeżeli natomiast zajmiemy się przede wszystkim standardową kampanią, wtedy możemy liczyć na regularne urozmaicenia w postaci nowych rodzajów przeciwników, czy na przykład wyzwań – w budynku jest bomba, którą trzeba szybko rozbroić. Co ciekawe, do wyboru mamy kilku zróżnicowanych specjalistów, a doświadczenie z ukończonych misji można przeznaczyć na lepsze wyposażenie i zdolności. Dla zainteresowanych jest również tryb rozgrywki kooperacyjnej.

Door Kickers: Action Squad od PixelShard oraz KillHouse Games oceniam pozytywnie. Moim zdaniem gra ma przyjemną pikselartową grafikę i fajny gameplay. Tytuł jest dostępny na platformach: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC, Linux, Android.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie