Polskie Anshar Studios wspomaga Lariana w trakcie produkcji Baldur’s Gate III

Deweloperzy z Katowic odpowiadają za projekt interfejsów i rozgrywki.

Polskie Anshar Studios wspomaga Lariana w trakcie produkcji Baldur’s Gate III
Bartosz Witoszka

Starsi czytelnicy Polygamii pamiętają pewnie serię “Polscy twórcy od A do Z”, w której redakcja przybliżała, kim są deweloperzy z nad Wisły i nad czym aktualnie pracują. Jednym z takich nieznanych wówczas studiów było Anshar, które dziś jest głównie kojarzone z pracy nad grową adaptacją Gamedeca, jedną z powieści autorstwa Marcina Przybyłka, o której wspominałem kilka tygodni temu. Będzie to rozbudowana gra RPG, w której wcielimy się w tytułowego detektywa badającego różne anomalię w futurystycznym Low City.

Jak się wczoraj okazało, niewielkie, polskie studio ma również na koncie współpracę z jednymi z mistrzów gatunku, a konkretnie mowa o Larian Studios, które w ostatnich latach zasłynęło z wydania dwóch gier z serii Divinity: Original Sin, a ich najnowszym projektem jest oczekiwany przez wielu miłośników gatunku Baldur's Gate 3. I to właśnie tutaj wchodzi katowickie studio, które pochwaliło się, że wspomoże Larian w “projekcie interfejsów, rozgrywki i narzędzi”.

Niestety nie znamy szczegółów, ale może przy okazji dzienników deweloperskich dowiemy się, jak przebiegała współpraca i czy Larian już wcześniej nie zwracał się o pomoc do innych deweloperów. Przypominamy, że trzeci Baldur ma zostać udostępniony w ramach wczesnego dostępu na Steamie jeszcze w tym roku, choć dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Bartek Witoszka

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.