Polityczna „awantura” doprowadziła do usunięcia Devotion ze Steama

Puchatek jest bardzo smutnym niedźwiadkiem.

Polityczna „awantura” doprowadziła do usunięcia Devotion ze Steama
Adam Piechota

O Devotion pisaliśmy - ja i Asia - przynajmniej kilka razy. To następny horror studia Red Candle, czyli autorów wyśmienitego Detention. Gra po debiucie na Steamie, zamiast zawrócić w głowach wszystkim fanom gatunku, bo wstępne recenzje były fenomenalne, spowodowała dosyć groteskową kontrowersję. Otóż jeden z obrazków w grze zawierał ukryty żart porównujący prezydenta Chin, Xi Jinpinga do Kubusia Puchatka (zdjęcie otwierające newsa). Żart ten, jak wiemy, jest bardzo źle postrzegany w Chinach, więc steamową stronę Devotion zasypały negatywne recenzje tamtych użytkowników. Gra została najpierw spatchowana, ale to nie wystarczyło do ocieplenia wizerunku, więc tajwańskie studio… usunęło ją ze Steama.

Producent wystosował oficjalne wyjaśnienie na swoich kanałach społecznościowych.

Nie brzmi to najlepiej. Wszak „internet nie zapomina”. W tym momencie w Devotion zagrają wyłącznie ci, którzy zdążyli tytuł „jakoś” pobrać w całości na przestrzeń swojego komputera. Tak duży skandal oznacza również poważne opóźnienia ewentualnej (niestety) wersji konsolowej. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie mamy jak sprawdzić najlepiej ocenianego horroru tego roku. I to serio przez "mały" żart o Puchatku.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościsteamkontrowersje

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.