Pokłócili się o czołg. Gracz ujawnił na forum jego tajne specyfikacje

Pokłócili się o czołg. Gracz ujawnił na forum jego tajne specyfikacje10.10.2021 11:52
Pokłócili się o czołg. Gracz ujawnił na forum jego tajne specyfikacje
Źródło zdjęć: © War Thunder

Członek załogi czołgu armii francuskiej ujawnił część tajnej dokumentacji czołgu Leclerc na forum popularnej gry online War Thunder, co jest drugim takim przypadkiem wycieku. Twórcy War Thunder błagają leaksterów o zaprzestanie po ujawnieniu ściśle tajnych planów.

Kolejny gracz War Thunder ujawnił ściśle tajną specyfikację francuskiego czołgu, a twórcy gry musieli po raz kolejny przypomnieć społeczności o tym, że publikowanie tajnych dokumentów wojskowych nie jest w porządku.

War Thunder to popularna gra symulacyjna pojazdów wojskowych wyprodukowana przez cypryjskie studio Gaijin Entertainment, w której gracze mogą przejąć kontrolę nad setkami różnych czołgów, samolotów i statków. Jest reklamowana jako jedna z najdokładniejszych gier symulujących pojazdy bojowe, i jak w przypadku każdej innej gry multiplayer, gracze nieustannie naciskają na deweloperów, aby ulepszyli ich ulubiony wóz wojenny.

Ostatnio jeden z francuskich graczy posunął się jednak za daleko, zamieszczając tajne dokumenty na poparcie swojej tezy, że czołg Leclerc nie wykorzystuje w grze swojego pełnego potencjału.

Jak donosi brytyjski Defence Journal, posty zostały napisane przez użytkownika o pseudonimie __RED_CROSS__ 3 października, a wszystko po to, potwierdzić opinię gracza, że prędkość obrotu wieży czołgu najwyższego poziomu nie odpowiada jego osiągom w rzeczywistości.

Użytkownik oprócz stwierdzenia, że ma prawdziwe doświadczenie z pojazdem, zamieścił również tajne dokumenty techniczne czołgu, dosłownie zatytułowane "Sekritdocument". Plany takie jak ten są utrzymywane w tajemnicy, prawdopodobnie dlatego, że wojsko nie chce, aby dokładne specyfikacje ich sprzętu bojowego były publicznie znane.

Moderatorzy forum szybko usunęli większość treści, ponieważ to nie pierwszy raz, kiedy mają do czynienia z wyciekiem tajnych planów czołgów na forum. "Chłopaki to nie jest śmieszne, ujawniając tajne dokumenty nowoczesnego sprzętu, narażacie życie wielu osób, które codziennie pracują z tymi pojazdami! Pamiętajcie, że te dokumenty zostaną natychmiast usunięte wraz z sankcjami".

376363137429023182
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)