Pokłócili się o czołg. Gracz ujawnił na forum jego tajne specyfikacje

Pokłócili się o czołg. Gracz ujawnił na forum jego tajne specyfikacje

Pokłócili się o czołg. Gracz ujawnił na forum jego tajne specyfikacje
Źródło zdjęć: © War Thunder
Konrad Siwik
10.10.2021 11:52

Członek załogi czołgu armii francuskiej ujawnił część tajnej dokumentacji czołgu Leclerc na forum popularnej gry online War Thunder, co jest drugim takim przypadkiem wycieku. Twórcy War Thunder błagają leaksterów o zaprzestanie po ujawnieniu ściśle tajnych planów.

Kolejny gracz War Thunder ujawnił ściśle tajną specyfikację francuskiego czołgu, a twórcy gry musieli po raz kolejny przypomnieć społeczności o tym, że publikowanie tajnych dokumentów wojskowych nie jest w porządku.

War Thunder to popularna gra symulacyjna pojazdów wojskowych wyprodukowana przez cypryjskie studio Gaijin Entertainment, w której gracze mogą przejąć kontrolę nad setkami różnych czołgów, samolotów i statków. Jest reklamowana jako jedna z najdokładniejszych gier symulujących pojazdy bojowe, i jak w przypadku każdej innej gry multiplayer, gracze nieustannie naciskają na deweloperów, aby ulepszyli ich ulubiony wóz wojenny.

Ostatnio jeden z francuskich graczy posunął się jednak za daleko, zamieszczając tajne dokumenty na poparcie swojej tezy, że czołg Leclerc nie wykorzystuje w grze swojego pełnego potencjału.

Jak donosi brytyjski Defence Journal, posty zostały napisane przez użytkownika o pseudonimie __RED_CROSS__ 3 października, a wszystko po to, potwierdzić opinię gracza, że prędkość obrotu wieży czołgu najwyższego poziomu nie odpowiada jego osiągom w rzeczywistości.

Użytkownik oprócz stwierdzenia, że ma prawdziwe doświadczenie z pojazdem, zamieścił również tajne dokumenty techniczne czołgu, dosłownie zatytułowane "Sekritdocument". Plany takie jak ten są utrzymywane w tajemnicy, prawdopodobnie dlatego, że wojsko nie chce, aby dokładne specyfikacje ich sprzętu bojowego były publicznie znane.

Moderatorzy forum szybko usunęli większość treści, ponieważ to nie pierwszy raz, kiedy mają do czynienia z wyciekiem tajnych planów czołgów na forum. "Chłopaki to nie jest śmieszne, ujawniając tajne dokumenty nowoczesnego sprzętu, narażacie życie wielu osób, które codziennie pracują z tymi pojazdami! Pamiętajcie, że te dokumenty zostaną natychmiast usunięte wraz z sankcjami".

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)