Podsumowanie PDXCON 2019

Podsumowanie PDXCON 2019

Podsumowanie PDXCON 2019
Bartosz Witoszka
21.10.2019 13:35

Kilka dodatków i Crusaders Kings 3 to nie jedyne, co przygotował szwedzki wydawca...

… choć trzeba przyznać, że właśnie tak zapamiętają to osoby, które nie mogły być w poprzedni weekend w Berlinie. Wydawca jest co prawda kojarzony z wszelkiej maści strategiami, jak wspomniane już Crusaders Kings (“trójka” nadchodzi, a “dwójka” przeszła na model free-to-play), Europa Universalis, Hearts of Iron czy Cities: Skylines, ale na tegorocznym PDXCON-ie zapowiedziano coś nowego. Poznaliśmy także więcej szczegółów dotyczących trzech powstających gier z uniwersum Świata Mroku.

Surviving the Aftermath debiutuje we wczesnym dostępie

Ale nie na Steamie, tylko w Epic Games Store i w programie Xbox Preview, gdzie powegetuje w tym stanie przez około rok - premierę zaplanowano na 2020 rok, ale brak konkretnych szczegółów. Sama gra ma być spin offem lub w pewnym sensie nawiązywać do wydanego rok temu Surviving Mars, w którym zadaniem gracza było skolonizowanie Marsa. W “Aftermath” naszą kolonia musi się zmierzyć ze skutkami wybuch nuklearnego.

Surviving the Aftermath Announcement Trailer

Werewolf: The Apocalypse - Earthblood na pierwszym zwiastunie

I to na razie wszystko co wiemy o nowej produkcji studia Cyanide, znanego chociażby z serii skradanek o goblinie Styksie czy wydanego rok temu Call of Cthulhu, dla które Ilona w naszej recenzji nie była szczególnie łaskawa. Sama gra ma być pierwszoosobowym erpegiem akcji, w którym wcielamy się w Cahala, wilkołaka wygnanego ze swojego stada.

Werewolf: The Apocalypse - Earthblood Trailer (New Action RPG Game) 2020

Co ciekawe, gra będzie osadzona w Świecie Mroku, czyli uniwersum Vampire: The Masquerade Bloodlines; tak, to stąd trzy gry we wstępie, a nie dwie, które już wcześniej zostały zapowiedziane. Czyżby w przyszłości Paradox planował jakoś połączyć obie serie i niczym w Underworld skonfrontować wilkołaki z wampirami? Możliwe, choć to rozdawania licencji na prawo i lewo może się odbić wydawcy czkawką - patrz, to co się dzieje z Warhammerem.

Więcej szczegółów dotyczących “Bloodlines 2” i “Coteries of New York”

Druga z tych gier, visual novel tworzona przez polskie Draw Distance (kiedyś iFun4all) będzie miała swoją premierę już 4 grudnia na komputerach osobistych, a w pierwszym kwartale 2020 roku pojawi się na Nintendo Switch. Co więcej, studio prowadzi rozmowy z Pardoksem o portach na PlayStation 4 i Xbox One.

Z kolei “Bloodlines 2”, które niedawno zostało przełożone na dalszą część 2020 roku, doczekało się dema, przybliżającego początek gry. W zeszły weekend Berlin odwiedziła Martyna “Outstar” Zych, ekspertka Świata Mroku, która przygotowała materiał z ogrywanego fragmentu. Dość szczegółowa analiza - warto obejrzeć jeśli czekacie na nowe “Wampirki”. W ogóle, jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o “World of Darkness”, to odwiedzajcie kanał Martyny regularnie. Co jakiś czas pojawiają się na nim filmy przybliżające zawiłości tego uniwersum.

I INTERROGATED BLOODLINES 2 DEVS and got the answers!

To tyle z tych ciekawszych rzeczy, reszta to w większości zapowiedzi dodatków i aktualizacji do już wydanych gier.

Stellaris z nowym dodatkiem, skupiającym się na dyplomacji. Pojawi się już 24 października.

Stellaris: Federations - Expansion Announcement Teaser

Ciepło przyjęte Age of Wonders: Planetfall również doczeka się rozszerzenia - w Revelations zagramy 19 listopada.

Age of Wonders: Planetfall REVELATIONS - Announcement trailer #PDXCON2019

La Resistance, dodatek do Hearts of Iron IV, skupia się, jak sama nazwa wskazuje, na francuskim ruchu oporu.

Hearts of Iron: La Resistance - Announcement Trailer #PDXCON2019

21 listopada pojawi się Heavy Metal, rozszerzenie do Battletecha.

BATTLETECH: Heavy Metal | Announcement Trailer #PDXCON2019

Tego samego dnia Prison Architects otrzyma dodatek Psych Ward, w którym będziemy musieli uważać na szczególnie groźnych przestępców.

Psych Ward: Warden's Edition Announcement Trailer #pdxcon2019

Na koniec zapowiedź darmowego “Content Packa” do Imperator: Rome, ale nie znamy dokładnej daty premiery tego rozszerzenia. Ale jest darmowy, więc chyba dobrze, co nie?

Imperator: Rome, The Punic Wars Content Pack - Announcement #PDXCON2019

No i to tyle. Jasne, brakuje nowych marek, ale Paradox nigdy nie był szczególnie chętny do eksperymentowania. Za to Werewolf: The Apocalypse - Earthblood zapowiada się na rasowego średniaczka - takiego, jakie lubię najbardziej.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)