Zmien skórke
Logo Polygamii

Zapowiedziano Crusader Kings 3

Premiera w przyszłym roku.

Pomiędzy premierą pierwszej a drugiej części Crusader Kings minęło 8 lat. W przyszłym roku mija z kolei 8 lat od premiery Crusader Kings 2 i właśnie wtedy ukaże się trzecia część serii. Ach ci wielcy wydawcy i ich nastawione na maksymalny zysk regularne procesy wydawnicze!

Crusader Kings 3 to monumentalny symulator średniowiecza, w którym rozegrać można każdą prawdopodobną fantazję o władzy – ale nie bez towarzyszącego temu wyzwania. Obserwowanie, jaką popularność zyskał poprzednik było bardzo satysfakcjonujące, szczególnie że nie stawialiśmy w nim na przyjazność dla użytkownika. Teraz mamy okazję trafić do jeszcze większego grona odbiorców.

Powiedział Henrik Fåhraeus, game director.

Gra oferować ma więc przyjaźniejszy interfejs użytkownika i szereg samouczków, dzięki którym powinna być łatwiejsza do zrozumienia bez korzystania z zewnętrznych pomocy. Twórcy obiecują też bardzo szczegółowe mapy i – po raz pierwszy w serii – modele postaci 3D.

Pod względem rozgrywki Crusader Kings 3 koncentrować ma się jeszcze bardziej na machinacjach dynastycznych i elementach RPG – czyli tym, z czego najbardziej zasłynęła poprzednia część. Wydaje się to być słuszny wybór.

Gra trafi do sprzedaży na PC za pośrednictwem Steama. W dniu premiery będzie również udostępniona w ramach pecetowej wersji Game Passa.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry