Po ponad dwóch miesiącach dominacji Animal Crossing: New Horizons, w eShopie przyszła pora na zmianę warty

Po ponad dwóch miesiącach dominacji Animal Crossing: New Horizons, w eShopie przyszła pora na zmianę warty

Po ponad dwóch miesiącach dominacji Animal Crossing: New Horizons, w eShopie przyszła pora na zmianę warty
Bartosz Witoszka
08.06.2020 12:25

Według doniesień niezależnego analityka branży, najlepiej sprzedającą się grą w amerykańskim elektronicznym sklepie Nintendo jest aktualnie Minecraft Dungeon.

Nie wiem, czy nazwałbym nowe Animal Crossing jakimś fenomenem kulturowym czy odkryciem pierwszej połowy tego roku, bo seria już wcześniej radziła sobie doskonale, jednak na pewno nie da się nie zauważyć, że New Horizons to coś, z czym przynajmniej trzeba się liczyć.

327383096729275268

Wszystko, co dobre musi się w końcu kiedyś skończyć (biorąc pod uwagą pierwszą połowę tego roku, to więcej dobra jest jak najbardziej wskazane i lepiej by się ono nie kończyło) i według doniesień Benji-Salesa, niezależnego analityka branży, aktualnie najlepiej sprzedającą się grą w amerykańskim eShopie jest Minecraft Dungeons.

Oczywiście, są to dane nieoficjalne, jednak Sales już wcześniej wypowiadał się na temat New Horizons i wieszczył jego długą dominację (co się sprawdziło), a także był źródłem innych branżowych informacji, więc jest to osoba, której zdanie wypada przynajmniej mieć na uwadze.

Spadek sprzedaży nowego Animal Crossing nie powinien zaskakiwać

Nie podano tutaj dokładnych liczb, ale sama informacja, jakkolwiek nie byłaby ona ciekawa, nie jest zbyt zaskakująca. Przede wszystkim Minecraft ciągle jest jedną z popularniejszych i lepiej zarabiających marek w branży gier wideo, a rynek w pewnym momencie nasycił się nowym Animal Crossing.

Mówimy w końcu o grze sprzed prawie trzech miesięcy, więc to normalne, że jej sprzedaż w pewnym momencie spadnie. Niemniej, tak długa przewaga New Horizons pokazuje, że Nintendo zbudowało wokół gry ogromną bazę użytkowników, a warto zauważyć, że nie wydano jeszcze żadnych płatnych DLC i rozszerzeń, a wszelkie aktualizacje z zawartością są w pełni darmowe.

A, no i jeszcze polecam zerknąć na tekst Pawła, który przygląda się New Horizons i sprawdza, czemu jest tak popularne; no i oczywiście zapraszam do zapoznanie się z recenzją Minecraft Dungeons od Kuby Krawczyńskiego.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)