Plotki: Microsoft pokaże nowego Xboksa One na E3

Plotki: Microsoft pokaże nowego Xboksa One na E3

Plotki: Microsoft pokaże nowego Xboksa One na E3
29.04.2016 17:35, aktualizacja: 01.05.2016 09:16

Również Microsoft przygotowuje na ten rok nową wersję swojej konsoli. Przynajmniej jeżeli wierzyć plotkom, które pojawiły się w sieci.

W ostatnich tygodniach wiele mówiło się o planach Sony, związanych z Playstation 4K (czy jak tam ostatecznie nazywać się będzie konsola). Źródeł plotek jest już tak wiele, że wydanie przez japońską firmę uaktualnionej, szybszej wersji konsoli wydaje się praktycznie pewne. Równie prawdopodobne wydają się doniesienia o tym, że będzie to sprzęt zauważalnie mocniejszy od Playstation 4. Pocieszeniem ma być dla graczy to, że nie pojawią się gry wymagające do działania nowej wersji – ma ona oferować jedynie lepszą grafikę w tych samych produkcjach, które dostępne będą również na PS4.

Nietrudno się było spodziewać, że na podobny ruch zdecyduje się Microsoft. I faktycznie – w połowie tego tygodnia do sieci trafiło zdjęcie ekranu, pochodzące rzekomo z jednej z chińskich fabryk. Wskazywało ono na istnienie czegoś o nazwie „Xbox One Second Generation”. Zdawało się ono potwierdzać wcześniejsze plotki, których źródłem była amerykańska Federalna Komisja Łączności. Certyfikowała dla Microsoftu kartę sieciową do jakiegoś nowego urządzenia. Na podstawie dokumentów, dostarczonych przez giganta z Remond wraz z wnioskiem (a konkretnie stosowanych w nich nazewnictwa) można było wywnioskować, że chodzi o nową wersję Xboksa One.

Obraz

Jeszcze bardziej prawdopodobnie zrobiło się teraz. Brad Sams zamieścił na blogu Thurrott (znanym z wiarygodnych zakulisowych informacji związanych z działaniami Microsoftu) wpis, według którego nowa konsola Microsoftu zostanie zaprezentowana na tegorocznych targach E3 (14-16 czerwca 2016). Wraz z nią pojawić ma się nowa wersja kontrolera.

Nie wiadomo, czy ta różnić się będzie od aktualnej czymś więcej niż kolorem. Microsoft może chcieć wprowadzić jakieś drobne poprawki do dotychczasowego pada Xboksa One. Byłaby tu kolejna zmiana po zeszłorocznej, która wprowadziła do niego standardowe gniazdo jack (usuwając tym samym konieczność wykorzystywania oficjalnego headsetu Microsoftu).

Obraz

Kolor pada zmienić ma się dlatego, że sama konsola będzie teraz sprzedawana standardowo w barwie białej. Jest jednak wysoce prawdopodobne, że poza tym nie będzie się specjalnie różnić od standardowego Xboksa One. Dość powszechne wydaje się przekonanie, że – w odróżnieniu od Sony – Microsoft przygotowuje coś w rodzaju wersji „slim” konsoli. Oferować ma ona te same osiągi, a różnić się jedynie wielkością czy poborem energii (no i kolorem).

Jak jednak będzie ostatecznie i czy Microsoft nie zmieni zdania w obliczu decyzji Sony (co przecież miało już w tej generacji miejsce) – o tym przekonamy się prawdopodobnie już za 1,5 miesiące. Jak na środek generacji coś dużo mamy tych plotek i zapowiedzi nowych konsol...

[Źródła: Thurrot, VG247]

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)