Plotka: Medium trafi na PS5. Xbox traci kolejnego exclusive'a?

Plotka: Medium trafi na PS5. Xbox traci kolejnego exclusive'a?

The Medium
The Medium
07.06.2021 20:10

Gra polskiego studia Bloober Team dostała kategorię ESRB dla wersji na PlayStation 5. Wygląda więc na to, że ten tytuł przestanie być konsolowym exclusivem Xboksa.

ESRB to amerykańska organizacja, zajmująca się przyznawaniem ograniczeń wiekowych grom. Poza tym jest ona również często źródłem wcześniejszych informacjach o nowych wydaniach - gdy jakiś tytuł pojawia się na jej stronach z nowo przyznaną kategorią wiekową.

Tak właśnie stało się z "The Medium" - grą krakowskiego studia Bloober Team. Ten nawiązujący do klasyki gatunku horror ukazał się pod koniec stycznia na PC i Xboksa. Ewidentnie studio podpisało z Microsoftem jakąś korzystną dla siebie umowę, bo gra w dniu premiery trafiła również do abonamentowej usługi Game Pass - tak jak tytuły wewnętrznych studiów Microsoftu.

Można było domniemywać, że brak wersji na PlayStation 5 w dniu premiery i tak mocne powiązanie gry Bloobera ze sztandarową usługą Xboksa oznacza, że "The Medium" w ogóle nie trafi na konsolę Sony. 

Teraz jednak dowiadujemy się, że po pierwsze - amerykańska organizacja przyznała grze kategorię "M" czyli "dla dorosłych" (nic dziwnego), a po drugie - że dotyczy to wersji na PS5.

To oczywiście jeszcze nic pewnego, ale dla właścicieli PlayStation 5 byłaby to z pewnością dobra informacja. Wprawdzie "The Medium" spotkało się z mieszanymi reakcjami odbiorców, ale to niewątpliwie gra ciekawa. Szczególnie dla Polaków, gdyż jej fabuła jest nierozerwalnie związana z historią naszego kraju.

Pozostaje więc czekać na oficjalne potwierdzenie.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)