Kody źródłowe Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 jednak trafiły do sieci

Kody źródłowe Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 jednak trafiły do sieci

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Źródło zdjęć: © CD Projekt Red
Karolina Kowasz
05.06.2021 13:21

Kod źródłowy Cyberpunka 2077 oraz innej popularnej gry studia CD Projekt Red, Wiedźmin 3, wyciekły do sieci. Już w lutym pojawiały się pogłoski o ataku przeprowadzonym na firmę, w wyniku którego miało dojść do pozyskania kodu kilku tytułów.

Zaraz po ataku CD Projekt Red wydał oświadczenie, że hakerzy żądają od studia okupu w zamian za wykradziony kod. Firma jednak zadecydowała, że nie będzie go płacić. Decyzja ta doprowadziła do licytacji skradzionych plików. Cała sprzedaż podobno zakończyła się korzystnie dla oszustów.

Sytuacja jednak nie kończy się na sprawie z aukcją. Kody gier i tak mają trafić do sieci, o czym donosi strona DataBreaches. Do sieci trafiło ogłoszenie sugerujące, że hakerzy udostępnią kody źródłowe na swojej platformie. Póki co nie są dostępne żadne dalsze informacje. Wygląda jednak na to, że poprzednia sprzedaż nie była wystarczająco korzystna dla oszustów.

Zgodnie z informacjami serwisu EuroGamer, foldery z kodem źródłowym Thronebreakera, Wiedźmina 3 (a także jego wersja z ray tracingiem) i Cyberpunk 2077 zostały umieszczone w zaszyfrowanych folderach. W zamian za dostęp hakerzy proszą o darowiznę w wysokości 10 000 dolarów. Przestępcy postanowili też, że poufne dane, takie jak dokumenty czy raporty, zostaną pokazane mediom.

Nie wiadomo czy ktoś zdecydował się na zapłacenie tej kwoty czy komuś udało się odszyfrować foldery, ale skradzione filmy z Cyberpunk 2077 są już udostępniane przez prywatnych użytkowników. Są to klipy, prawdopodobnie stworzone przez deweloperów studia w celach rozrywkowych.

Póki co na fora internetowe oraz do mediów społecznościowych nie wypłynęło więcej informacji. Prawdopodobnie jest to jednak tylko kwestia czasu, aż cały kod pojawi się publicznie, do pobrania za darmo. Studio CD Projekt Red nie wydało na razie żadnego oświadczenia w temacie.

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)