Nowe PlayStation VR 2. Sony rozpoczyna współpracę z gigantem?

Strona głównaNowe PlayStation VR 2. Sony rozpoczyna współpracę z gigantem?
16.06.2021 13:17
Sony PS VR
Sony PS VR
Źródło zdjęć: © Sony

Nowe PlayStation VR może pojawić się już w 2022 roku. Według nieoficjalnych informacji Sony ma zamiar wypuścić nowy zestaw do wirtualnej rzeczywistości na rynek w okresie świąt Bożego Narodzenia.

bEUKwndx

Choć na temat nowego PlayStation VR nie otrzymaliśmy żadnych oficjalnych informacji, w sieci pojawiają się już przecieki dotyczące sprzętu. Według informacji, które dostarcza Bloomberg, w nowym zestawie do wirtualnej rzeczywistości od Sony zastosowane zostaną ekrany OLED od Samsung Display. Taka współpraca zapowiada się obiecująco. Pytanie, czy faktycznie do niej doszło.

Biorąc pod uwagę, że Japończycy zapowiedzieli nowy zestaw VR już w lutym tego roku, wypuszczenie go na rynek w grudniu 2022 nie powinno być zaskakujące. Mimo to przedstawiciele zarówno Sony, jak i Samsunga, nie udzielają żadnych informacji na temat ich rzekomej współpracy.

W nowym PSVR ma pojawić się obsługa rozdzielczości 4000 x 2040. Kontrolery dołączane do zestawu mają mieć spusty haptyczne, które będą działać na tej samej zasadzie, co w kontrolerze DualSense dołączanym do PlayStation 5.

bEUKwndz

Jeśli w sieci pojawiają się na tyle precyzyjne informacje, wielce prawdopodobne, że faktycznie coś jest na rzeczy. Wiemy, że Sony pracuje nad nowym sprzętem do VR, więc pozostaje tylko czekać na podanie oficjalnych szczegółów dotyczących sprzętu.

Udostępnij:
bEUKwndJ
Komentarze (2)
bEUKwnev