PlayStation 3 ma być dochodowe od 2011 r.

PlayStation 3 ma być dochodowe od 2011 r.

PlayStation 3 ma być dochodowe od 2011 r.
marcindmjqtx
19.11.2009 18:36, aktualizacja: 13.01.2016 16:13

Całe Sony jak i PlayStation 3 notuje ostatnio straty finansowe, ale ma się to zmienić. Jak twierdzi korporacja w przypadku PS3 stanie się to już w roku finansowym, który kończy się w marcu 2011 r. Jak firma zamierza to osiągnąć?

Słowem kluczem jest restrukturyzacja a mniej przyjemnie pisząc po prostu zwolnienia. W zeszłym roku zaoszczędzono 5,6 miliarda dolarów zwalniając 19,5 tys. pracowników. Mimo to w ostatnim roku finansowym firma zanotowała stratę 1,1 miliarda dolarów, co było pierwszą stratą od 14 lat i dopiero drugą w historii.

Pomóc mają nowe innowacje. Inwestycja w technologię 3D, kontrolery ruchu czy przenośne czytniki książek elektronicznych w rodzaju Kindle. Dochodowy ma stać się również PlayStation Network, na którym Sony planuje wprowadzić jakiś rodzaj abonamentu (choć granie w sieci ma pozostać bezpłatne). Jak możecie przeczytać we wpisie Toreada do tej pory Sony dołożyło do swojej konsoli już 4,695 miliarda dolarów.

Z kolei Wahington Post donosi, że cała korporacja ma wypracować zysk do 2013 r. Pomóc w tym ma właśnie dział gier wideo oraz ten odpowiedzialny za TV, który notuje straty od 6 lat z rzędu, głównie z powodu koreańskiej konkurencji w postaci LG i Samsunga. Lekiem ma być telewizor 3D ale eksperci wątpią w takie rozwiązanie.

Ja również świeżo po przesiadce na HD nie zamierzam kupować kolejnego telewizora. Rozsądniej byłoby chyba sprawić, by ceny odbiorników Sony były bardziej konkurencyjne.

[via EDGE , Gamasutra]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)