Pierwsze wideo z Gaikai, kolejnego systemu grania na serwerach

marcindmjqtx

Kiedy OnLive pokazał się światu, David Perry odgrażał się, że też ma coś takiego, tyle, że lepszego. Mamy wreszcie pierwsze wideo z Gaikai w akcji i wygląda imponująco. Może poza faktem, że wszystko odpala się w okienku przeglądarki, dodatkowo jeszcze ograniczonym. Gry jak gry, ale Perry odpalił na tym nawet Photoshopa.

Teraz trochę szczegółów technicznych.

  • Nie potrzeba żadnej instalacji (wideo nakręcono z Windows Vista, Fire Fox Firefox i zainstalowanym Flashem).
  • Serwer nie jest jakimś kosmicznym wynalazkiem, to zwykły sprzęt, po to by utrzymać niskie koszty.
  • Serwer podczas kręcenia wideo był oddalony od komputera o 800 mil. Dał to ping rzędu 21 milisekund. Finalnie ma się to zmniejszyć do 10 milisekund, gdy serwery będą bliżej.
  • Serwer obsługuje zwykła firma, a Perry używał normalnego połączenia internetowego za pomocą kabla we własnym domu. Łącze to ok 1 mb. System działa także z Wi-Fi, laptopach bez kart 3D itd.
  • System jest zaprojektowany by działał z normalnym internetem. Kodeki zmieniają się w czasie rzeczywistym w zależności od aplikacji. W przypadku Photoshopa oddano obraz z dokładnością do jednego piksela.
  • Kliki pochodzą z mikrofonu Perryego, bawił się też Windows Movie Maker by wyciąć niepotrzebne menusy. 

Ja jestem pod wrażeniem, a Wy?

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.