Pierwsza taka gra na Steamie. Nie zrobił jej człowiek

Pierwsza taka gra na Steamie. Nie zrobił jej człowiek21.09.2022 11:04
This Girl Does Not Exist to pierwsza gra stworzona przez SI
This Girl Does Not Exist to pierwsza gra stworzona przez SI
Źródło zdjęć: © Steam

Na platformie Steam pojawiła się niezwykła, jedyna w takim rodzaju produkcja. Niezależne studio Cute Pen Games publikuje grę, która została wygenerowana przez sztuczną inteligencję.

Od pewnego czasu jest niezwykle głośno o sztucznej inteligencji. Ta bowiem zdążyła już rozgościć się na artystycznych salonach, kreując interesujące grafiki dwuwymiarowe. Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że korzystając z oprogramowania Midjourney, można stworzyć obraz, który zwycięży w artystycznym konkursie. A to dopiero początek.

Pewne małżeństwo, działające jako deweloper pod nazwą Cute Pen Games, postanowiło wydać grę, w której assety zostały wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Tytuł produkcji brzmi This Girl Does Not Exist i znajdziemy ją platformie Steam, pod tym adresem.

Oczywiście, mowa jest o niezbyt rozbudowanej grze, bazującej na wygenerowanych obrazach i prostych mechanikach. Twórcom pozostało jedynie scalić wszystko, jednak nie obyło się bez problemów. Główną przeszkodzą było działanie oprogramowania Midjourney, które uniemożliwia pracę na warstwach; próby ponownego stworzenia tego samego obrazu ale z kosmetycznymi zmianami typu: inna poza lub inne tło – są ekstremalnie trudne, czasochłonne i niepraktyczne.

This Girl Does Not Exist może pochwalić się aktualnie tylko jedną recenzją na Steamie, która wskazuje, że głównymi atutami produkcji jest interesujący styl graficzny, klimatyczna muzyka oraz prosta lecz wciągająca mechanika układania puzzli. Natomiast wadą jest optymalizacja. Sztuczna inteligencja się nie popisała – gra wczytuje się bardzo długo.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)