Assety do Unreal Engine za darmo. Ich wartość to prawie 1500 złotych

Assety do Unreal Engine za darmo. Ich wartość to prawie 1500 złotych

Darmowe assety do Unreal Engine we wrześniu 2022 r.
Darmowe assety do Unreal Engine we wrześniu 2022 r.
Źródło zdjęć: © Unreal Engine
07.09.2022 15:14

Darmowe assety do Unreal Engine to kolejny dowód na to, że firmie Epic Games nie przeszkadza rozdawnictwo. We wrześniu odbierzemy za darmo assety o wartości blisko 1500 złotych. Co konkretnie znajduje się w ofercie?

Darmowe assety do Unreal Engine - oferta na wrzesień

Epic Games słynie bez wątpienia z darmowych gier, ale rozdawnictwo nie omija ich autorskiej technologii. Mowa o narzędziu do tworzenia gier - Unreal Engine. Każdego miesiąca odbierzemy całkowicie za darmo assety, które później, bez żadnych ograniczeń, wykorzystamy w silniku.

W tym miesiącu odbierzemy bezpłatnie pakiet, którego wartość wynosi blisko 1500 złotych. Warto więc się pospieszyć. Darmowe assety możemy zdobyć niezależnie od tego, czy aktualnie mamy zainstalowany silnik Unreal Engine, czy też nie. Jak prezentuje się oferta na wrzesień?

Cyberpunkowy klimat

Miejska lokalizacja w stylu japońskim
Miejska lokalizacja w stylu japońskim© Unreal Engine | Kirill Sibiriakov

City Environment Megapack vol 02 to idealny zestaw dla miłośników cyberpunk'owych klimatów. 624 obiekty i 1138 tekstur, z których można wykreować pełną neonów oraz świateł miejską lokację. Zestaw jest w pełni darmowy do końca miesiąca. Czy warto odebrać? Cóż, w "normalnych" warunkach zapłacilibyśmy 999,63 zł.

Rzucić to wszystko i wyjechać na wieś

Darmowy asset do Unreal Engine
Darmowy asset do Unreal Engine© Unreal Engine | GeorgeShachnev

Ze skrajności w skrajność. Kolejna punkt programu to Countryside: Windmills & Barns. Ten darmowy asset do Unreal Engine jest dokładnie tym, na co wskazuje nazwa. Ta scena składa się ze 189 obiektów oraz 272 tekstur, dzięki którym da się wykreować niezwykle klimatyczne, wiejskie środowisko. Poprzednia cena to 58,74 zł. Warto "pobawić się" tym assetem, najlepiej w parze z...

Dynamiczny system nieba

Dynamic Volumetric Sky za darmo
Dynamic Volumetric Sky za darmo© Unreal Engine | BoranOzturk

Dynamic Volumetric Sky to rozbudowane narzędzie do tworzenia nieba. Pozwoli ono wykreować w pełni zoptymalizowane, realistyczne chmury, które będą reagować na zmiany warunków atmosferycznych. Naturalnie pojawia się również funkcja wprowadzająca cykl dnia i nocy, a nawet fazy księżyca. Odbierając go za darmo, oszczędzamy 146,94 zł.

Rozbudowany system walki do gier

Darmowy asset wprowadzający do systemu walki
Darmowy asset wprowadzający do systemu walki© Unreal Engine | Jon Beardsell

Jeśli tworzymy grę, która potrzebuje systemu walki, to ten darmowy asset rozwiąże część problemów. Do Flexible Combat System - Basic w łatwy sposób dodawać nowe funkcje, których i tak jest sporo. Licznik obrażeń i zdobywania doświadczenia, kombinacje ciosów, system levelowania, mechanika skradania się, slow-motion przy eliminacji wrogów, punkty kontrolne - to tylko niektóre z elementów. Cena przed darmową promocją wynosiła 205,75 zł.

Obiekty do wizualizacji wnętrz

Scanlabz Interior Volume 1 - darmowy asset do Unreal Engine
Scanlabz Interior Volume 1 - darmowy asset do Unreal Engine© Unreal Engine | scanlabz

Być może ten darmowy asset do Unreal Engine nie jest tak spektakularny jak poprzednie, ale może okazać się niezwykle przydatny w procesie wizualizacji wnętrz. Scanlabz Interior Volume 1 to zestaw głównie mniejszych przedmiotów: książki, kwiaty, buty, pudełka, owoce figurki. Takie "drobnostki" mogą uczynić naszą scenę jeszcze lepszą. Asset jest dostępny za darmo, a wcześniej kosztował 58,74 zł.

Stylized Asian Village za darmo już na zawsze

Darmowy asset do Unreal Engine
Darmowy asset do Unreal Engine© Unreal Engine | AleksandrIvanov

Wszystkie wymienione produkty są dostępne za darmo do końca września. Jednak Epic Games udostępnia cyklicznie assety, które stają się darmowe na zawsze. W poprzednim miesiącu był to Stylized Egypt, a Stylized Asian Village od tego samego autora.

Łączna wartość assetów
Łączna wartość assetów© Unreal Engine | Barysz Sebastian

Łączna wartość assetów przed promocją wynosiła 1469,80 zł. Do końca września pozostają w pełni darmowe. Więcej informacji znajdziemy kierując się pod wskazany adres.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)