Pierwsza konsola NFT. Polium One zostało wyśmiane przez graczy

Konsola Polium One jest pierwszym tego typu urządzeniem, której działanie oraz sens istnienia, będzie opierać się o Web3. Wszystko brzmi pięknie, jednak twórcy projektu natknęli się na sporą falę krytyki ze strony internautów.

Polium One
Polium One
Źródło zdjęć: © Twitter | Polium__

Pierwsza taka konsola w historii

Polium One to dość intrygujące urządzenie. Jest (a w zasadzie będzie) to konsola powstająca z myślą o Web3, czyli swego rodzaju nowej generacji internetu, gdzie scentralizowane serwery mają zostać wyparte przez rozproszoną sieć. Web3 jest ściśle związane z NFT, kryptowalutami lub technologią blockchain. Polium One powstaje właśnie z myślą o tym.

Nie ma zbyt wielu informacji

Nie ujawniono wielu informacji. Twórcy opublikowali na Twitterze wizualizację sprzętu wraz z odnośnikiem do discordowego kanału. Prawdziwe "cuda" dzieją się na stronie głównej twórców, gdzie można znaleźć nieco więcej informacji. Cześć internautów nie wierzy własnym oczom. Polium One ma wspierać rozdzielczość 4K Ultra HD, Ray Tracing, a wszystko to przy 120 klatkach na sekundę. Konsola nie wygląda na taką, która byłaby do tego zdolna.

Polium One
Polium One© polium.com

Internauci wyśmiewają konsolę

Wymiana zdań z twórcami konsoli Polium One
Wymiana zdań z twórcami konsoli Polium One© Twitter

Aktualnie brakuje informacji na temat produkcji, w jakie będzie można zagrać na konsoli Polium One. Te mają pojawić się niebawem, bowiem cały czas trwają "rozmowy z deweloperami". Niektórzy twierdzą, że nie ma pewności, czy kiedykolwiek ten projekt zostanie sfinalizowany. Jeśli już mowa o małych konsolach, to nieustannie rozwijany jest Xbox Keystone.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.