Nintendo wycofało się z Rosji i nie żałuje tej decyzji

Nintendo wycofało się z Rosji i nie żałuje tej decyzji

World of Tanks: Blitz na Nintendo Switch
World of Tanks: Blitz na Nintendo Switch
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
04.07.2022 20:13

Japończycy potwierdzają, że wycofanie z Rosji Switcha zarówno w formie fizycznej jak i cyfrowej było dobrą decyzją. Nie zamierzają jej zmieniać.

Jak podał portal NME, powołując się na informacje pochodzące z dorocznego spotkania inwestorów, rezygnacja o wycofaniu się Nintendo z Rosji nie zabolała japońskiej firmy. Przygląda się ona bacznie sytuacji na świecie, ale aktualnie decyzje pozostają podjęte "na okres przewidywalnej przyszłości".

Przypomnijmy - cyfrowy sklep Switcha - Nintendo eShop - jest w Rosji niedostępny od 4 marca z powodu zawieszenia płatności rublami. Jednocześnie Nintendo zaprzestało eksportowania jakichkolwiek fizycznych produktów na teren tego kraju. 

Nie będziemy dyskutować na temat konkretnych liczb związanych z tą decyzją, ale miała ona znikomy wpływ na nasze całkowite wyniki finansowe, ponieważ sprzedaż w Rosji jest jedynie małą częścią całkowitych przychodów Nintendo.

Powiedział Shuntaro Furukawa, prezes firmy. 

Jednocześnie przedstawiciele Nintendo zaznaczyli, że Nintendo Switch wkraczając w swój szósty rok wciąż trzyma się mocno i cieszy się dużym zainteresowaniem na całym świecie. Również dzięki temu zatrzymanie sprzedaży w jednym regionie nie ma tak naprawdę wielkiego wpływu na całość biznesu.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie