Xbox Keystone to konsola do grania w chmurze. Poznaliśmy nowe informacje

Xbox Keystone to konsola do grania w chmurze. Poznaliśmy nowe informacje

Xbox Keystone. Nieoficjalny render
Xbox Keystone. Nieoficjalny render
Źródło zdjęć: © Twitter | @ElrondGaming
08.06.2022 13:41, aktualizacja: 09.06.2022 17:25

Xbox Keystone to kodowa nazwa nowego produktu od Microsoftu. Redakcja Windows Central opublikowała garść interesujących informacji na temat urządzenia, które ma służyć do grania w chmurze.

Xbox Keystone będzie skupiał się przede wszystkim na graniu w chmurze, korzystając z usługi Xbox Game Pass Ultimate. Jak donosi redakcja Windows Central, pierwotna wersja tego urządzenia nie spełniała zakładanych oczekiwań producenta, przez co projekt był tworzony od nowa. W konsekwencji przełożono premierę z 2022 roku, a prace nad ulepszaniem trwają nadal.

Keystone, w obecnej formie, ma być urządzeniem mniejszym niż Xbox Series S, co uczyni nową konsolę najmniejszą w historii. Jeśli chodzi o wygląd: sprzęt ma mieć kwadratowy kształt i "cal grubości". Całość, jak opisuje to Jez Corden, "przypomina ściętą górną część konsoli Xbox serii X". Streaming gier to nie wszystko, bowiem Microsoft ma dążyć do tego, aby dostępny był Netflix czy Disney+.

Z udzielonych informacji wynika, że najprawdopodobniej obecne będą standardowe porty USB do urządzeń peryferyjnych, oraz Ethernet. Wykorzystanie modułu Wi-Fi 6 nie zostało potwierdzone przez dziennikarza, który jedynie "ma nadzieje", że ten standard zostanie wykorzystany, zamiast Wi-Fi 5.

Jeśli chodzi o cenę, to Jez Corden sugeruje, że Keystone może być wyceniony na 99 dolarów. Oczywiście mowa tu o samej konsoli. Do tej kwoty należałoby doliczyć abonament Xbox Game Pass Ultimate. Nie znamy konkretnej daty premiery nowego urządzenia od Microsoftu.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)