Pierwsza gra ufundowana na Figu przynosi inwestorom zysk

Drugiej idzie trochę gorzej, ale niebawem powinna zacząć się zwracać.

Pierwsza gra ufundowana na Figu przynosi inwestorom zysk
Patryk Fijałkowski

Fig powstał jako growa odpowiedź na Kickstartera mająca pogłębiać zaangażowanie płatników poprzez danie im możliwości zostania inwestorem wspieranego projektu. To tutaj zostały ufundowane takie gry jak Psychonauts 2, Pillars of Eternity 2 czy Wasteland 3. Nie powinno to zresztą dziwić, biorąc pod uwagę, że w zarządzie Figa są takie osoby jak Tim Schafer, Brian Fargo i Feargus Urquhart.

Obraz

Kingdoms and Castles wypadło świetnie. Przez pierwsze dwa tygodnie od premiery gra wygenerowała ponad milion dolarów zysku. Inwestorom pieniądze zwróciły się w ciągu pierwszych 48 godzin - potem zaczęli na sukcesie wspartej gry zarabiać. Warto wspomnieć w tym miejscu, że inwestorem na Figu można zostać po wpłaceniu minimum tysiąca dolarów. Są też ograniczenia: dywidendę możemy mieć wypłacaną przez maksymalnie trzy lata, a nasz zysk nie może przekroczyć trzykrotności pierwotnego wkładu. Inwestor nie ma też żadnej mocy decyzyjnej w kwestii wspieranego projektu. Wygląda na to, że ci od Kingdoms and Castles dobrze wyszli na zaproponowanej przez Fig umowie.

Obraz

Aktualnie za pośrednictwem Figa powstaje kilkanaście gier - ciekawie będzie obserwować, jak w pozostałych przypadkach poradzi sobie ta alternatywa Kickstartera. Ale skoro niszowe tytuły z lepszym lub gorszym skutkiem dają radę, to inwestorzy takiego Pillars of Eternity II mogą raczej spać spokojnie.

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościkickstartercrowdfunding
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.