Peter Molyneux: "Jeśli twórcy gier-blockbusterów nie będą innowacyjni, ich odbiorcy szybko się znudzą"

Rzadko zdarza się, żeby w największych polskich tygodnikach pojawiały się obszerne materiały związane z tematem gier wideo. Tym milej byłem więc zaskoczony, gdy w świątecznej Polityce znalazłem wywiad z samym Peterem Molyneux. Czego można się z niego dowiedzieć?

marcindmjqtx

22.12.2010 | aktual.: 06.01.2016 14:54

Twórca serii Fable mówi sporo o tym, jak przez lata zmieniała się branża i sam proces tworzenia gier. Znajdzie się także trochę o tym, czemu dzisiaj budzi to mocne skojarzenia z branżą filmową i dlaczego gry muszą być innowacyjne, a dawniej wcale nie było pod tym względem dużo lepiej, niż dziś:

Jeśli twórcy gier-blockbusterów nie będą innowacyjny, ich odbiorcy szybko się znudzą. Gdy chodzi o najbardziej dochodowe serie gier, jak np. wojenna "Call of Duty", wydają kolejny produkt rok w rok. Nie mogą sobie pozwolić na odtwarzanie cały czas tej samej płyty. Myślę, że wbrew obiegowym opiniom liczba gier, które stają się olbrzymimi sukcesami i potem przekształcają w serie, całkiem nowe światy, jest stała. Pełny, prawie trzystronicowy wywiad z Molyneux znajdziecie w świątecznym wydaniu Polityki. Mamy nadzieję, że takie publikacje będą pojawiać się częściej.

Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościlionheadciekawostki
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.