PES 2022 może być grą darmową. To sposób na walkę z EA?

PES 2022 może być grą darmową. To sposób na walkę z EA?

PES 2021
PES 2021
05.07.2021 18:19

PES 2022 zostanie wydany jako darmowa gra? Do tej pory w ten sposób udostępniano graczom tylko tryb MyClub. Pojawiają się plotki, że tegoroczna odsłona Pro Evolution Soccer ma być grą całkowicie darmową.

Czyżby Konami chciało przejąć graczy serii FIFA w tak prosty sposób, oferując im po prostu PES 2022 za darmo? Pro Evolution Soccer już od lat jest bardziej przystępny dla swojej społeczności niż FIFA. Tryb MyClub, który stanowi konkurencję dla niezwykle popularnego FIFA Ultimate Team co roku jest udostępniany za darmo na wszystkich platformach. Pojawiają się przecieki, że w tym roku japońska firma chce posunąć się o krok dalej.

Andy Robinson z serwisu videogameschronicle.com podzielił się wiedzą, którą uzyskał od anonimowego informatora. Według niego, w tym roku Pro Evolution Soccer będzie całkowicie darmowe. To pozwoliłoby dotrzeć grze do dużej publiczności.

Darmową grą piłkarską będą z pewnością zainteresowani wszyscy dotychczasowi fani serii PES, ale nie tylko. Trzeba wiedzieć, że społeczność skupiona wokół gier z serii FIFA jest mocno podzielona.

Wielu graczy jest sfrustrowanych niewielkimi zmianami i powtarzającymi się co roku błędami w rozgrywce, przez co wielce prawdopodobne, że jesienią bieżącego roku zdecydują się nie na nową FIFĘ, a na darmowy odpowiednik od Konami. W końcu to nic nie kosztuje, a można się pozytywnie zaskoczyć.

Minusem przejścia na model free to play jest zwiększone prawdopodobieństwo, że w grze bardziej widoczne będą mikropłatności. Ciekawe, czy przez ten ruch PES 2022 nie stanie się grą, w której do osiągnięcia dobrych wyników trzeba będzie wydać naprawdę duże pieniądze.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)