Pełna wersja Cyberpunka 2077 nie będzie dostępna w dniu premiery konsol 9. generacji

Strona głównaPełna wersja Cyberpunka 2077 nie będzie dostępna w dniu premiery konsol 9. generacji
10.04.2020 09:46
Pełna wersja Cyberpunka 2077 nie będzie dostępna w dniu premiery konsol 9. generacji
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka

Dalej również nie ma potwierdzenia, czy posiadacze PlayStation 4 dostaną darmowy egzemplarz na PS5.

“A czemu powinien być dostępny?” zapytał hipotetyczny gracz, czytając zajawkę. Hm, może dlatego, że firma jakiś miesiąc temu użyła słów: Gracze nigdy nie powinni być zmuszani do zakupu tej samej gry dwa razy lub płacenia za aktualizacje.

Oczywiście, mówiono o tym w kontekście Smart Delivery, specjalnej funkcji, która pozwala na uruchomienie gry z Xboksa One na Xbox Series X nie jako portu a pełnoprawnego tytuł. Nie zmienia to jednak faktu, że słowa te pozostawiają pole do własnej interpretacji i można by oczekiwać, że wszyscy gracze kupujący Cyberpunka będą traktowani jak równy z równy. Okazuje się, że sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Powiedział Michał Nowakowski, starszy wiceprezes do spraw biznesu w CD Projekt Red, w rozmowie telefonicznej z redakcją Video Games Chronicles. Potwierdzono również, że gra nie będzie dostępna w dniu premiery nowych konsol, jednak specjalna wersja dla osób mających grę na Xboksie One zostanie udostępniona (za darmo) w dniu debiutu konsoli. Nie powiem, troszkę to wszystko zawiłe, ale teraz przynajmniej wiemy na czym stoimy; premiera pełnej wersji gry na nowe konsole nadejdzie w swoim czasie, a port na Xbox Series X będzie dostępny od startu konsoli.

Nowakowski powtórzył również to, o czym Dominik wspominał już wczoraj – gra ma być gotowa na wrzesień i deweloperzy nie przewidują kolejne obsuwy, choć ta jest jak najbardziej spodziewana. Głównie przez koronawirusa, a co za tym idzie, konieczność pracy zdalnej i problemy związane z dystrybucją fizyczną, na czym tydzień temu poległo Sony, przekładając premierę The Last of Us 2.

325318982121175004

Ale hej, mamy konkurs na obudowę do komputera – to też coś, prawda?

Bartek Witoszka

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)