Paradox przerobi swoje najpopularniejsze strategie na planszówki

Powstaną we współpracy z doświadczonymi projektantami.

Paradox przerobi swoje najpopularniejsze strategie na planszówki

Na Kickstarterze wystartowała wczoraj zbiórka na planszową wersję komputerowej strategii Crusader Kings (i w ciągu tego zaledwie jednego dnia gracze złożyli się na ponad 120 tysięcy dolarów, przy celu zbiórki na poziomie 57 tysięcy). Ten tytuł znany jest pecetowym graczom jako swoisty „symulator średniowiecznych dramatów”, z olbrzymią liczbą systemów i rozwiązań, pozwalających kontrolować losy całej dynastii.

Jej planszowa wersja powstanie we współpracy ze szwedzką firmą Free League. Przeznaczona będzie dla 3-5 graczy, którzy wcielą się w wybrane dynastie średniowiecznej Europy. Jedna rozgrywka trwać ma około 2-3 godzin.

PARADOX Board Games Crusader Kings

Twórcy podkreślają, że ich celem nie jest dokładne przeniesienie oryginału. Zamiast tego chcą oddać w nowej formie to, co najważniejsze w oryginale. Zaznaczają, że w swoim sercu jest to gra strategiczna, ale stawiająca szczególny nacisk na postacie, intrygi i dramatyzm.

Gra ma zostać wydana w listopadzie tego roku. Będzie to pierwsza z serii gier planszowych, bazujących na komputerowych produkcjach Paradoxu. Kolejnymi będą: Europa Universalis, Hearts of Iron i Cities: Skylines.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościparadox interactivekickstarter
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.