Paradox przerobi swoje najpopularniejsze strategie na planszówki

Paradox przerobi swoje najpopularniejsze strategie na planszówki

Paradox przerobi swoje najpopularniejsze strategie na planszówki
20.05.2018 11:45

Powstaną we współpracy z doświadczonymi projektantami.

Na Kickstarterze wystartowała wczoraj zbiórka na planszową wersję komputerowej strategii Crusader Kings (i w ciągu tego zaledwie jednego dnia gracze złożyli się na ponad 120 tysięcy dolarów, przy celu zbiórki na poziomie 57 tysięcy). Ten tytuł znany jest pecetowym graczom jako swoisty „symulator średniowiecznych dramatów”, z olbrzymią liczbą systemów i rozwiązań, pozwalających kontrolować losy całej dynastii.

Jej planszowa wersja powstanie we współpracy ze szwedzką firmą Free League. Przeznaczona będzie dla 3-5 graczy, którzy wcielą się w wybrane dynastie średniowiecznej Europy. Jedna rozgrywka trwać ma około 2-3 godzin.

PARADOX Board Games Crusader Kings

Twórcy podkreślają, że ich celem nie jest dokładne przeniesienie oryginału. Zamiast tego chcą oddać w nowej formie to, co najważniejsze w oryginale. Zaznaczają, że w swoim sercu jest to gra strategiczna, ale stawiająca szczególny nacisk na postacie, intrygi i dramatyzm.

Gra ma zostać wydana w listopadzie tego roku. Będzie to pierwsza z serii gier planszowych, bazujących na komputerowych produkcjach Paradoxu. Kolejnymi będą: Europa Universalis, Hearts of Iron i Cities: Skylines.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)