Overwatch otrzymuje crossplay. 5 lat po premierze

Strona głównaOverwatch otrzymuje crossplay. 5 lat po premierze
10.06.2021 11:31
Overwatch - D.Va
Overwatch - D.Va
Źródło zdjęć: © Blizzard

Aż chciałoby się zakrzyknąć: w końcu! Powiedzieć, że Blizzard z decyzją o możliwości zabawy międzyplatformowej zwlekał, to nic nie powiedzieć.

Odkładając jednak marudzenie na bok, przechodzimy do rzeczy. "Overwatch" od 2016 r. było dostępne na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Trzy lata później do szczęśliwców dołączyli właściciele Nintendo Switch. Natomiast od 22 czerwca 2021 r. wszyscy będą mogli grać w "Overwatch" wspólnie. Również osoby, które kupiły PS5 i XSX.

Aby uruchomić grę międzyplatformową, wszyscy gracze będą musieli założyć konto Battle.net i podłączyć swoje odpowiednie konta konsolowe. Blizzard zachęca do wspólnej zabawy szeregiem "dodatkowych atrakcji". Każdy, kto zaloguję się do "Overwatch" do końca roku, otrzyma złotą skrzynkę z łupami, aby uczcić start bety gry międzyplatformowej.

Warto zwrócić uwagę, że start crossplaya Blizzard przezornie nazywa "betą". A to znaczy, że należy spodziewać się problemów.

Z rozgrywką multiplatformową nie idzie niestety w parze cross-save. Czyli przeniesienie stany gry oraz przedmiotów z np. PS4 na PC nie będzie możliwe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)