Otwarty świat w Spider-Manie będzie ogromny. Tylko nie wiemy, czy to dobra wiadomość

Otwarty świat w Spider-Manie będzie ogromny. Tylko nie wiemy, czy to dobra wiadomość
Adam Piechota

12.07.2017 12:40, aktual.: 12.07.2017 15:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przynajmniej kilka razy większy niż ten z Sunset Overdrive? Imponujące, owszem. Ale może także niepokojące?

Właściciele PlayStation 4 czekają na Spider-Mana od Insomniac? Na pewno czekają, jest na co czekać. To może być pierwszy tak udany szpil na licencji Marvela od... no, chyba od Spider-Manów z szóstej generacji konsol. Ale studio od kilku dobrych lat tworzy zdecydowanie więcej produkcji niż koledzy z Naughty Dog, należących do rozmaitych gatunków. I nie zawsze wychodzi złoto. Song of the Deep niech będzie dobrym przykładem. Jako ultras Ratcheta nie pałam także miłością do ostatniego "odświeżenia" serii (które z kolei ceni do dziś Paweł). Trylogia Resistance mogłaby być kolejnym punktem spornym. Czasem jest ekstra, czasem nie. Normalka. A wiecie, gdzie na pewno było ekstra? W Sunset Overdrive - tytule Insomniac na wyłączność Xboksa.

Marvel's Spider-Man (PS4) 2017 E3 Gameplay

Sunset ma zresztą więcej wspólnego ze Spider-Manem. Otwarty świat, który będziemy eksplorować ekspresowym tempem? No patrz. Efektowność przede wszystkim? Jasne. Młodzieżowa otoczka? Tutaj chyba trochę zbastują, bo Marvel nie wytrzymałby chociażby karczemnego języka świrów z Overdrive. Nic dziwnego jednak, że gracze szukają powiązań. Albo jeszcze lepiej - porównań. Otwarty świat Spider-Mana po raz kolejny trafia na języki. Najpierw po ultrabajeranckim pokazie na E3 nie chcieliśmy uwierzyć, że rzeczywiście będzie otwarty. A teraz dowiadujemy się, że będzie ogromny. Przynajmniej "kilka razy większy" od piaskownicy w Sunset Overdrive. Z Wiedźminem wolą się nie porównywać.

[ttpost url="https://twitter.com/insomniacgames/status/884159338238967808?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.gamespot.com%2Farticles%2Fps4-exclusive-spider-mans-world-is-much-larger-tha%2F1100-6451599%2F"]

Czyni to jednocześnie z Piotrusia Parkera bohatera największej gry w bogatym portfolio Insomniac. Choć tak naprawdę chłopaki bardzo, bardzo rzadko bawili się w otwarte światy. I jest to, rzecz jasna, drobny powód do niepokoju. Widywaliśmy już ogromne piaskownice w grach z Człowiekiem-Pająkiem - nigdy nie służyły niczemu poza kilkoma niepotrzebnymi minigierkami z wyzwaniami czasowymi. Ogromna przestrzeń była po to, by ogromna była także prędkość. Insomniac stoi przed sporym wyzwaniem, jeśli będzie chciało to nareszcie zmienić.

Tylko że to nadal odległa przyszłość. Spider-Man ukaże się dopiero w 2018 roku. Trzeba zachować cierpliwość. Ale hej, może w tym czasie dowiemy się czegoś o Sunset Overdrive 2? Ewentualna kontynuacja jest przecież nadal możliwa.

Adam Piechota

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)