Octopath Traveler ponoć pojawi się na PC

Octopath Traveler ponoć pojawi się na PC

Octopath Traveler ponoć pojawi się na PC
Adam Piechota
08.04.2019 15:03

Wiadomo, że stamtąd prosta droga na pozostałe platformy.

Niepozorny hit Square Enix powraca u nas ostatnio jak bumerang. Głównie dlatego, że jedna gra na wyłączność Switcha zamieni się wkrótce w całą serię (powstają prequel oraz pełnoprawna kontynuacja). Kilka razy wspominałem zatem, że choć w ostatecznym starciu powtarzalność strukturalna wygrała ze świetnym systemem walki oraz oprawą godną łez retromaniaków, czym naraziłem się wielu fanatykom jRPG-ów, tak trzymam kciuki za markę, bo nie trzeba wiele, by z gier „niezłych plus” Octopathy stały się ikoną gatunku. Dlatego cieszę się również z plotek o wersji pecetowej.

Obraz

Źródło jest nieco zaskakujące. Koreańska komisja do administracji i kategoryzacji wiekowej gier wideo opublikowała informacje o zbliżającym się porcie. Nową wersję wydawać ma tam Bandai Namco (częsty partner Square na tym rynku). Oczywiście, rzecz szybko zniknęła z sieci, ale od czego mamy ResetErę? Jeśli zatem nie przeszkadza Wam brak oficjalnego „przybicia” zbliżającego się portu, możecie otwierać szampana. Japończycy byliby durni, gdyby na zawsze pozostawili oryginał na hybrydzie Nintendo. Nawet jeśli dawno już przekroczył milion sprzedanych egzemplarzy.

To idealny ruch przede wszystkim w obliczu zbliżającego się debiutu Champions of the Continent (prequela), które stanowić ma darmową-do-rozpoczęcia produkcję na urządzenia mobilne. Na takich szpilach w Azji zarabia się prawdziwe miliony. Ale podejrzewam, że jeśli pecety mają być pierwszym krokiem w stronę przeciwną „tylko Nintendo”, PlayStation 4 jest siłą rzeczy następne w kolejce. Dobrze dla graczy. Zwłaszcza w tak trudnych dla klasycznych reprezentantów gatunku czasach.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)