Zmien skórke
Logo Polygamii

Prequel Octopath Traveller ukaże się na... smartfonach

Formuła będzie jednak analogiczna do tej znanej z oryginału.

Kolejna duża marka, która wybiera się na platformy mobilne. Tym razem padło na Octopath Traveler, jRPGa wydanego w zeszłym roku na Switchu przez twórców Bravely Default czy Bravely Second. Oprócz solidnych 50 godzin zabawy podczas których poznawaliśmy osiem odrębnych opowieści, gra oferowała też oryginalną oprawę łączącą trójwymiar i perspektywę z pixel artem. Pomimo nieco niższej niż w wielu innych mediach oceny Adam mocno grę jednak polecał.

Dobrze, ale co z tą grą mobilną? Twórcy zapowiedzieli właśnie prequel, tworzony tym razem z myślą o smartfonach. Co ciekawe, formuła zabawy nie będzie różnić się specjalnie od oryginału – również pod kątem rozbudowania. Pojawi się tu co prawda nieco recyklingu (między innymi skorzystanie z przerobionych map z pierwowzoru), ale będzie to pewnie razić mniej, niż choćby w grach Ubisoftu na duże platformy. Spotkamy też postaci z pierwowzoru, aczkolwiek grywalni bohaterowie będą tym razem inni.

Ponownie dostaniemy osiem historii, które przebiegać będą podobnie. Jedyne zmiany to powiększenie walk do ośmiu postaci jednocześnie oraz dopasowanie do interefejsu dotykowego. Z ośmioma bohaterami wiązać będzie się też zapewne model biznesowy – gra będzie otrzymywać kolejny rozdział co miesiąc. Niepewna pozostaje jeszcze jednak sprawa premiery w naszym zakątku świata i lokalizacja. Jak na razie podtytuł Champions of the Continent to tylko nieoficjalne tłumaczenie z japońskiego.

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry