Observer - zapowiedź

Observer - zapowiedź

Observer - zapowiedź
Patryk Fijałkowski
19.01.2017 14:52

Wszystko o Observer. Podstawowe informacje, screeny, zarys fabuły.

Observer to kolejny, po świetnie przyjętym Layers of Fear, pierwszoosobowy horror od polskiego studia Bloober Team. Tym razem przeniesiemy się jednak w klimaty cyberpunku, a wcielenie się w funkcjonariusza futurystycznej policji sprawi, że w grze pojawi się trochę więcej akcji. Nie zabraknie też oczywiście psychologicznego ciężaru i mrocznych wizji, które stają się powoli znakiem rozpoznawczym krakowskiej ekipy. Co ciekawe, akcja gry toczy się w Polsce.

Jeszcze nie są znane. Tekst zostanie zaktualizowany w odpowiednim momencie.

W Observer wcielamy się w Daniela Lazarskiego, funkcjonariusza specjalnej policyjnej jednostki Obserwatorów, której członkowie potrafią hakować umysły cywili. Pewnego dnia otrzymujemy tajemniczą wiadomość od naszego zaginionego syna i wskutek jej treści ruszamy do dusznych zakamarków miasta, gdzie czeka na nas tylko szaleństwo, horror... i liczne nawiązania do rodzimej kultury oraz popkultury. Twórcy zapowiadają badanie granic człowieczeństwa i mierzenie się z konsekwencjami ich przekroczenia.

Niewiele wiadomo jeszcze o rodzaju rozgrywki, jaki pojawi się w Observer. Pewnym jest widok z pierwszej osoby, atmosfera cyberpunkowego horroru i nieco więcej elementów akcji niż w Layers of Fear. To akurat nie jest wyzwaniem, biorąc pod uwagę, że w tamtej grze nasza interakcja ze światem była minimalna, a liczba wyzwań niemal zerowa. Podczas przygody wykorzystamy nasze umiejętności Obserwatora by zbierać informacje, przesłuchiwać napotkane postacie i włamywać się zarówno do umysłów przestępców, jak i ofiar. Wygląda na to, że Observer będzie oferował więcej mechanizmów kojarzonych z grami, ale jakich dokładnie i jak bardzo rozwiniętych, dowiemy się dopiero w przyszłości.

Pierwszy pomysł na Observera pojawił się w studiu pod koniec 2015 roku, jeszcze przed oficjalną premierą Layers of Fear. Wizja horroru osadzonego w cyberpunkowym świecie natychmiast spodobała się całemu zespołowi. Dodatkową atrakcją miało być zmieszanie tej tematyki z atmosferą Europy Wschodniej, przedstawienie naszej kultury, która dla gracza z innego rejonu świata będzie czymś egzotycznym.

Gra została pokazana światu w 2016 podczas PC Gaming Show odbywającego się na E3. Otrzymaliśmy wtedy teaser trailer i pierwsze fragmenty rozgrywki, w których brakuje jeszcze co prawda wspomnianej polskości, ale z pewnością jest bardzo dużo horroru i cyberpunku. Odzew graczy był bardzo pozytywny.

Od tamtego czasu na temat gry jest bardzo cicho. Dopiero z początkiem 2017 dowiedzieliśmy się, że Aspyr Media ponownie współpracuje z Bloober Team jako wydawca ich tytułu. Dostaliśmy też szereg nowych screenów oraz informacje na temat uniwersum mieszczące się na kartach encyklopedycznych Gamepedii.

  • w grze mamy V Rzeczpospolitą
  • twórcy zapisują tytuł gry w stylu, który nawiązuje do kodu programistycznego: >observer_
  • głównym hasłem reklamowym gry jest pytanie: Co byś zrobił, gdyby twoje lęki zostały zhakowane?
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)