BioWare: konsole to przeszłość

BioWare: konsole to przeszłość

BioWare: konsole to przeszłość
marcindmjqtx
15.07.2010 13:07, aktualizacja: 06.01.2016 16:42

BioWare to nie tylko duże cRPG na PC i konsole. Firma ma też na koncie gry na DSa, iPhona (niezbyt udaną, co sami przyznają) i Facebooka. Do tego pracuje nad mniejszymi MMO i grami na nowe platformy.

Tak naprawdę liczy się online. Oczywiście pracujemy na SW: TOR - dużym MMO, ale pracujemy też nad mniejszymi MMO. Badamy rozmaite pomysły na gry. Robiliśmy rzeczy na Facebooka. Mamy na swoim koncie iPhonowego Mass Effecta, który nie był najlepszy, jak nam potem pokazano). Nie było łatwo - uczyliśmy się na własnych błędach. Zespół stworzył parę znacznie gier lepszych od poprzednich, których nigdy nie wydaliśmy. [...] Będziemy oczywiście robić wysokobudżetowe gry na konsole, ale agresywnie badamy też inne rynki. Co to są te małe MMO? Zeschuk w wywiadzie dla Eurogamera wskazuje na przykład na OGame. A skąd to agresywne badanie innych rynków?

Zobaczcie na czym teraz grają dzieciaki - na iPhonach i iPadach. 3DS zapowiada się świetnie. Dotykanie to podstawowa zaleta wszystkich tych trzech platform. Zrobiliśmy już jedną grę na DSa, pracowaliśmy nad kolejną, ale zdecydowaliśmy o zamrożeniu pracy i wzięciu się za iPhone. Czy konsolowi, hardcorowi gracze mają się czego obawiać?

Przyszłość to niekoniecznie konsole - one należą do przeszłości. Oczywiście to nadal duża i rozwijająca się część rynku, ale przyszłość to te nowe platformy, które się właśnie pojawiły. Kiedy zobaczymy zatem nowe gry BioWare na iPhony, 3DSy, Facebooki? Podobno już w przyszłym roku. Wtedy tak naprawdę zobaczymy, czy studio zmierza w dobrym kierunku.

Jak na razie informacje o Dragon Age 2 bardzo mi się podobają. Tak samo cieszę się, że pojawią się kolejne rozszerzenia do Mass Effect, choć mam nadzieję, że będą one nieco większe, niż to co jest do tej pory dostępne. Trzymam kciuki za BioWare, by udało im się zdobyć nowych klientów, jak również jednocześnie nadal dostarczać świetnych gier dla tych bardziej tradycyjnych graczy.

Piotr Gnyp

327284547295644548
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)