O, Capcom brał pod uwagę stworzenie Dragon’s Dogma 2

Strona głównaO, Capcom brał pod uwagę stworzenie Dragon’s Dogma 2
08.02.2019 12:18
Adam Piechota
Adam Piechota
bDeZOCCu

Hideaki Itsuno musiał dokonać trudnego wyboru.

bDeZOCBN

W rozmowie z VG24/7 reżyser Devil May Cry 5 walnął wypowiedź, jaką rzadko słyszy się z ust pracowników Capcomu. A że przy okazji będzie bliska sercom naszych czytelników, uznałem, iż powinna otrzymać własny wpis. Zwłaszcza że daje trochę nadziei na daleką przyszłość. Gdy kilka lat wcześniej umówił się na spotkanie z założycielem spółki, Kenzo Tsujimoto, powiedział wprost, że ma pomysł na dwie gry: Devil May Cry 5 („pięć”, w starym stylu, może żeby zamazać niejapoński epizod marki) oraz… Dragon’s Dogma 2. Tsujimoto, niczym jakiś korpodżin, rzekł: „Wybierz, które chcesz”.

Biorąc pod uwagę, jak oszczędnie Capcom „zarządza” marką DD, takie wyjawienie należy traktować z dużym entuzjazmem. Zwłaszcza że Itsuno to pracoholik. Już teraz rozpoczyna planowanie następnego projektu.

bDeZOCBP

Jaka jest szansa, że kultowy deweloper ot tak sobie rzuca zaniedbaną markę w dużym wywiadzie? Zwłaszcza gdy na Switchu za chwilę zadebiutować ma starszy klasyk? Niewielka, moi drodzy. Ale lepiej wstrzymajcie się z szampanem koło dwóch lat.

bDeZOCCL