Nvidia nie boi się OnLive

Jednym z najczęściej wysuwanych argumentów przeciw powstaniu OnLive i podobnym jej usług jest teza, że producenci sprzętu po prostu na to nie pójdą. Przyznam, że i ja myślałem, że nie będą zachwyceni rozwojem gier w kierunku, który uniezależni graczy od potężnych komputerów i konsol. Okazuje się jednak, że Nvidia widzi w nowej usłudze raczej szanse niż zagrożenia. Oto, co o OnLive powiedział na łamach EDGE Tony Tamasi, SVP do spraw zawartości i technologii w Nvidii:

Nvidia nie boi się OnLive
marcindmjqtx

31.03.2009 | aktual.: 13.01.2016 17:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uważamy, że to dobra rzecz dla branży. Danie ludziom określonej rozdzielczości i jakości obrazu, na rynku, który w 50% utknął w zintegrowanych układach graficznych wydaje się okazją do dobrych, potencjalnych zysków. Układy graficzne po stronie serwerów mają być najwyższej możliwej jakości, więc powinien to być dodatek do dzisiejszego rynku tych układów na PC. To także możliwość otwarcia niektórych rynków na najwyższą jakość grafiki, rynków, do których nie dotarlibyśmy w tradycyjny sposób.No cóż, jeśli nawet Nvidii podoba się ten pomysł, to chyba jedyną realną przeszkodą pozostaje przepustowość łącz internetowych.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościekonomiarynek
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.