Nvidia i "krakowska policja". Ta wpadka przejdzie do historii

Nvidia zalicza solidną wpadkę. Na łamach oficjalnego kanału na YouTube opublikowano filmik promocyjny, na którym artysta 3D pokazuje, jak tworzyć realistyczne rendery za pomocą kart graficznych serii RTX A6000. Jednak coś poszło nie tak.

Wpadka Nvidii
Wpadka Nvidii
Źródło zdjęć: © YouTube

Na oficjalnym kanale Nvidia na YouTube umieszczono nagranie, które miała pokazać możliwości kart graficznych Nvidia RTX A6000. I w istocie tak się stało. David Baylis, artysta specjalizujący się w grafice 3D, zaprezentował, w jaki sposób można stworzyć realistyczne rendery. Gołym okiem widać możliwości tych kart, bowiem scena złożona jest z niespełna 50 mln trisów. Ale widać też coś jeszcze.

W zasadzie – było widać, ponieważ materiał został już ocenzurowany. A było co cenzurować. Budynek, w którym znajdował się samochodów, posiadał intrygującą teksturę. Na jednej z poniszczonych ścian widniał napis, który wskazywał, że jego autor jest sceptycznie nastawiony do Policji w Krakowie. Oczywiście podajemy złagodzoną formę wydarzeń, bo hasło jest wulgarne.

Ktoś najprawdopodobniej skorzystał z gotowych assetów, nie zdając sobie sprawy, że w gąszczu wielu napisów, kryje się ten, który jest zrozumiały tylko dla polskiego odbiorcy. Pomijając wpadkę, to sam filmik jest niezwykle interesujący; miłośnicy grafiki trójwymiarowej z pewnością docenią kunszt pokazanych renderów.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (6)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.