Zrób sobie remaster w domu. Nvidia przedstawia RTX Remix – fenomenalne narzędzie

Zrób sobie remaster w domu. Nvidia przedstawia RTX Remix – fenomenalne narzędzie

Nvidia RTX Remix
Nvidia RTX Remix
Źródło zdjęć: © YouTube
26.09.2022 15:15

Nvidia prezentuje niezwykłą technologię, które już wkrótce może stać się standardowym narzędziem moderów. RTX Remix pozwala na ulepszenie szaty graficznej w starszych produkcjach.

Nvidia prezentuje interesującą technologię, która może okazać się strzałem w dziesiątkę. Sztuczna inteligencja "podejmuje się" ambitnego zadania w służbie remasterowania gier. Oto Nvidia RTX Remix – znakomite narzędzie, które automatyzuje i przyspiesza proces odnawiania szaty graficznej w starszych, klasycznych grach.

Od teraz remasterowanie wiekowych tytułów stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Nvidia RTX Remix potrafi niemalże automatycznie odświeżyć grafikę w starszych produkcjach. To doskonała wiadomość dla moderów; tak zwane "klasyki gatunku" nie zawsze chcą współpracować, a odświeżanie ich jest czasochłonne i problematyczne. Powodem mogą być trudno dostępne pliki oraz brak oficjalnych narzędzi.

Nvidia RTX Remix to odpowiedź na te problemy. Działanie tej technologii doskonale widać na załączonym nagraniu. Twórcy postanowili wziąć na warsztat The Elder Scrolls 3: Morrowind. Efekt jest olśniewający. Nvidia zapewnia, że stworzone w ten sposób modyfikacje nie powinny kłócić się z tymi od Nexus Mods. Jednak nie wszystkie tytuły będą podatne na obróbkę – aktualnie mowa o tych, które są oparte na DirectX 8 i DirectX 9.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)