Nowy Thief w produkcji. Nie wytrzymał w cieniach do E3

Nowy Thief w produkcji. Nie wytrzymał w cieniach do E312.05.2017 09:44
Nowy Thief w produkcji. Nie wytrzymał w cieniach do E3
Maciej Kowalik

Garret ma pojawić się nie tylko w grze, ale i na kinowym ekranie.

Nie wiem, co jest większą niespodzianką - powrót tej serii czy fakt, że przecież dopiero co Square Enix ogłosiło wystawienie autorów Hitmana na sprzedaż, by skupić się na swoich kluczowych markach. Mimo całej mojej sympatii do Garreta trudno uznać za taką Thiefa.

325604540957341660

Tymczasem wygląda na to, że to właśnie w Thiefie Square Enix, właściciel Eidos, widzi teraz potencjał. A nie w Hitmanie, który w kinach gościł już dwa razy i choćby dzięki temu jest znany szerszej publiczności. Za ekranizację przygód Garreta odpowiadać będzie wytwórnia Straight Up Films, a scenariusz oddano w ręce Simona Boyesa i Adama Masona, którzy pracowali razem przy "Pozorach prawdy" z Alem Pacino i Anthonym Hopkinsem. Reżysera brak, obsady też, więc premiera jest pewnie odległa. O planach ekranizacji wydawca mówił zresztą jeszcze w 2016 roku, gdy Straight Up Films kupiło prawa do jej nakręcenia, ale od tamtej pory sprawa ucichła.

Ale film to jedno. Z perspektywy gracza najciekawsze jest co innego. To właśnie ze strony wytwórni po raz pierwszy oficjalnie dowiadujemy się, że trwają prace nad piątą częścią. Do E3 został miesiąc, więc pewnie jedna z ważnych zapowiedzi Square Enix właśnie przestała być tajemnicą. Choć żadnych innych szczegółów na temat tej produkcji nie znamy. A wydawca sprawy nie komentuje, dodając że na tę chwilę nie ma nic do zakomunikowania.

Maciej Kowalik

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)