Battlefield 6 oficjalnie! Będzie też Battlefield Mobile

Battlefield 6 oficjalnie! Będzie też Battlefield Mobile

battlefield 5 v
battlefield 5 v
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
22.04.2021 15:34

Były plotki, domysły, przecieki, ale EA postanowiło przerwać milczenie. "Battelfield 6" ma się dobrze, powstaje i będzie miał mobilnego brata.

Najważniejszy komunikat brzmi następująco: "obecnie powstają dwie nowe gry z serii "Battlefield" – jedna na konsole i PC, a druga na urządzenia mobilne".

I to nie żadna plotka, a oficjalna notka na stronie Electronic Arts. Pod wszystkim podpisuje się Oskar Gabrielson, dyrektor generalny DICE. Na szczegóły przyjdzie nam jeszcze niestety poczekać, ale oto co wiemy na pewno.

Nad nowym, niezatytułowanym jeszcze "Battlefieldem" pracuje "największy w historii zespół deweloperski". Jego zdaniem gra ukaże się na konsole nowej generacji i pecety w okresie świątecznym.

"Obecnie codziennie zajmujemy się testami: dopracowywaniem i balansowaniem rozgrywki, by dostarczyć jak najlepszą grę z serii "Battlefield". To śmiały krok z naszej strony. Gra zawiera wszystko, za co kochamy serię. (…)Epicka skala. Wojna totalna. Szalone, niespodziewane momenty. Zmieniająca rozgrywkę destrukcja. Widowiskowe bitwy, wypełnione większą liczbą graczy i ilością zniszczenia niż kiedykolwiek przedtem. Wszystko to dzięki możliwościom PC i konsol nowej generacji" – zapewnia Gabrielson.

Sama gra ma zostać ujawniona "wkrótce".

Co z wersją mobilną? Ta ma być pełnoprawnym "samodzielnym" tytułem. "To zupełnie inna gra niż ta, którą tworzymy na konsole i PC, zaprojektowana specjalnie z myślą o platformach mobilnych" - zapewnia Gabrielson. Niedługo można spodziewać się otwartych testów, a premiera mobilnego "Battlefielda", planowana jest na 2022 r.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)